بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
از آنجایی که پول این خودروها پرداخت و بخشی از سرمایه مردم از‌ کشور خارج شده باید وضعیت آنها هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند.
کد خبر : ۱۸۵۴۶۴

به گزارش بورس نیوز، فرهاد تجری با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف خودروهای وارداتی، گفت: از آنجایی که پول این خودروها پرداخت و بخشی از سرمایه مردم از‌ کشور خارج شده باید وضعیت آنها هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند. خاک خوردن این خودروها در گمرک در حالی که می‌توان از آنها استفاده کرد و منفعت برد ضرر به مردم، منافع عمومی و کشور است.

نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب، گیلان غرب درخانه ملت افزود: در صورتی که در فرآیند ثبت سفارش و واردات هر یک از خودروها تخلفی صورت گرفته باید با ابزار قانونی با آنها برخورد و از کشور خارج کرد خودروهای دپو شده در گمرک که براساس ضوابط قانونی وارد کشور شدند باید هرچه سریعتر ساماندهی شوند.

وی بیان کرد: پس از تعیین تکلیف خودروهای موجود در گمرک باید با دقت و نظارت کافی به دست خریداران واقعی رساند. رها کردن خودرو در کمرگ بی‌توجهی به این سرمایه ملی بوده و زیبنده مدیریت کشور نیست.

نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ در خانه ملت با بیان اینکه گوشی‌های وارداتی انبار شده در کمرگ تا حدودی تعیین و تکلیف شد، اظهار کرد: مسئولان باید با جریان های سازمان یافته، رانت و سواستفاده‌هایی که در مسیر واردات خودورها صورت گرفته برخورد کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: تاخیر در تعیین تکلیف خودورهای وارداتی باعث ضرر مردم می‌شود چراکه به مرور زمان این خوردوها از کار افتاده شده و دِمُده می‌شوند و مانند گذشته قابلیت و توانایی نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه دولت باید سازوکاری برای ترخیص خودروها اتخاذ کند، تاکید کرد: پس از ترخیص این محصولات نیز باید نظارت کافی وجود داشته باشد تا محصولات به دست خریداران واقعی برسد و از سواستفاده دلالان جلوگیری شود.

نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مسئولان اجرایی نقش مهمی در ساماندهی ترخیص خودروهای موجود در گمرک دارند چرا که بی‌توجهی به این سرمایه ملی ضررهای جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد. فضای رقابتی بازار نحوه توزیع را مشخص می‌کند.


اشتراک گذاری :
ارسال نظر