تعداد بازدید : ۴۷۷
کد خبر : ۱۸۵۴۶۷
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی:
۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی گفت: نظام مند شدن مبادلات کالاهای مختلف در سراسر کشور باعث حمایت از تولیدکنندگان و کاهش فعالیت واسطه ها می شود از این رو توسعه فعالیت های بورس کالا در بجنورد می تواند کمک زیادی به فعالان اقتصادی خراسان شمالی کند.
به گزارش بورس نیوز، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمال گفت: وقتی کالاهای اساسی و محصولات مهم کشور در بورس کالا معامله می شود، شاهد شفاف سازی مبادلات هستیم؛ اما در بازارهای خارج از بورس این شفافیت وجود ندارد و قیمت کالاها می تواند بدون توجه به واقعیت های اقتصادی نوسان کنند.

صمدی عنوان کرد: ما نیز در خراسان شمالی تمایل بسیار زیادی جهت توسعه فعالیت های بورس کالا و حتی راه اندازی تالار این بورس در شهر بجنورد داریم به همین دلیل تاکنون ضمن پیگیری اقدامات اولیه، جلساتی در این خصوص برگزار شده تا بتوان از طریق راه اندازی تالار بورس کالا علاوه بر انجام معاملات کلیه کالاها در این بورس به وضعیت بازارها نظم ببخشیم.

او در ادامه بیان کرد: وقتی کالاها در مقابل دیدگان همه و بر تابلوی بورس انجام می شود، دیگر قیمت ها نمی تواند به طور کاذب نوسان کنند چراکه وقتی محصولی برای خریدار صرفه نداشته باشد، از خرید اجتناب می کند و قیمت ها کاهش می یابد؛ شفاف شدن این روند کمک شایانی به کاهش واسطه گری ها می شود و به نوعی حمایت مستقیم از تولیدکنندگان است.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی تاکید کرد: نوسانات اخیر نرخ ارز بار دیگر اثبات کرد که شفافیت اصلی ترین مولفه برای جلوگیری از سوء استفاده هاست از این رو عرضه کل محصولات در زنجیره تولید در بورس کالا می تواند بر تنظیم و ثبات آفرینی به بازارها اثرگذار باشد.

صمدی بیان کرد: مسلما زمانی که کالا در بورس با اعلام جزییات کامل عرضه شود، به نوعی یک بازاریابی برای تولیدکننده و همچنین ایجاد کننده رقابت برای آنهاست که از این رو با ورود متقاضییان و خرید کالای باکیفیت تر با نرخ بالاتر، به مرور شاهد رشد کیفی محصولات نیز خواهیم بود.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در پایان به عرضه زعفران در بورس کالا اشاره کرد و گفت: با عرضه زعفران در بورس کالا قیمت این محصول به تناسب قیمتی رسیده است بنابراین باید به طور حتم این کالا در بورس کالا عرضه و معاملات آن از طریق این بورس صورت گیرد تا خریداران و تولیدکنندگان واقعی بتوانند به دلیل اطمینان موجود در بورس کالا به معاملات خود بپردازند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: