کد خبر : ۱۸۵۵۴۱
تا پایان سال صورت می‌گیرد؛
۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
مدیر دفتر نظارت بر بهره‌برداری شرکت توزیع برق استان خراسان رضوی گفت: شبکه برق استان تا پایان سال جاری تک رقمی شده و به حدود 9 درصد خواهد رسید.
به گزارش بورس نیوز، سیدمرتضی اصغری با بیان این مطلب افزود: شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی با 27 حوزه عملیاتی مستقل، بیش از 7000 میلیون کیلووات ساعت انرژی را بین یک میلیون و 200 هزار مشترک توزیع می‌نماید که با حدود 3.5 درصد کل انرژی فروخته شده در کشور، می‌تواند نقش بسزایی در کاهش تلفات شبکه توزیع کل کشور ایفا کند.

وی در خصوص اقدامات شرکت در جهت کاهش تلفات گفت: تلفات شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی در سال 1396، رقمی در حدود 10.85 درصد بوده است که با هدف کاهش 146 میلیون کیلووات ساعتی، در پایان سال جاری این رقم به عدد 9 درصد خواهد رسید و بطور کلی 14 برنامه و اقدام کلان در بخش فنی و غیر فنی برنامه ریزی شده و در حال انجام می‌باشد.

اصغری تاکید کرد: همچنین طبق بررسی‌های دقیق کارشناسی انجام شده، برای 10 شهرستان که بالاترین میزان تلفات را در سطح شرکت دارا می‌باشند و 55 درصد کل تلفات در این شهرستان‌ها رخ می‌دهد، برنامه‌های ویژه‌ای تدوین و ابلاغ شده است که به صورت ویژه در حال پیگیری می‌باشد.

وی از تعویض بالغ بر 18 هزار کنتور تکفاز و سه فاز در سطح شرکت، بوش زنی بیش از چهار هزار جامپر در شبکه فشارمتوسط به روش خط گرم و سرد، آچار کشی بیش از پنج هزار اتصال سست فشارضعیف و فشارمتوسط به روش خط گرم و خط سرد با عملکرد هزار و 360 کیلووات در شبکه فشارمتوسط و 779 کیلووات در شبکه فشارضعیف ، هرس اشجار متداخل با شبکه فشارمتوسط و فشارضعیف به تعداد بیش از 14 هزار اصله در شبکه فشارضعیف و متوسط و اجرای عملیات کاهش تلفات توان (در قالب برنامه‌های کاهش پیک) شامل تبدیل فاز، تعويض سطح مقطع هادي‌ها، جابجايي ترانس به نزديکي محل مصرف، نصب خازن، اصلاح سيستم ارت، متعادل سازي بار شبكه و کاور نمودن ترانس‌ها با عملکردی بالغ بر 10 مگاوات به عنوان مهمترین اقدامات در این خصوص یاد کرد.

مدیر دفتر نظارت بر بهره‌برداری شرکت توزیع برق استان خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد با اجرای دقیق برنامه های چهارده گانه پیش بینی شده در حوزه کاهش تلفات و برنامه های ویژه تدارک دیده شده در شهرستان های با بیشترین میزان تلفات، بتوانیم تلفات را در پایان سال جاری، به 9 درصد برسانیم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: