تعداد بازدید : ۱۲۱۹
کد خبر : ۱۸۵۵۴۸
با ثبت بیشترین حجم و ارزش معاملات روزانه؛
۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
بازارهای اول و دوم از مجموع کل معاملات انجام‌شده در بازارهای فرابورس تغییر مالکیت بیش از ۲۵۸ میلیون سهمی را به خود اختصاص دادند که ارزش این دادوستدها ۹۰۱ میلیارد ریال بود.

به گزارش بورس‌نیوز، بازارهای اول و دوم از مجموع کل معاملات انجام‌شده در بازارهای فرابورس تغییر مالکیت بیش از ۲۵۸ میلیون سهمی را به خود اختصاص دادند که ارزش این دادوستدها ۹۰۱ میلیارد ریال بود.

جابه جایی سهام در مجموع سه تابلو بازار پایه نیز به مبادله ۳۶۶ میلیون سهم به ارزش ۸۶۰ میلیارد ریال انجامید.

روز جاری در حالی که نمادهای «حریل» و «زکشت» متوقف شدند، نماد معاملاتی شرکت افرانت «افرا» پس از افشای اطلاعات بااهمیت بازگشایی شد.

از سوی دیگر شاخص کل فرابورس ایران با ۶ واحد افت در سطح ۱۸۲۰ واحدی ایستاد که عمده بار منفی بر این نماگر از جانب نمادهای «شراز»، «شاوان» و «میدکو» تا سطح حداکثر ۱.۶ واحد رقم خورد. در مقابل تاثیر مثبت ۳ واحدی نماد «مارون» بر آیفکس مانع از ریزش بیشتر شاخص کل شد.

در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس امروز بیش از ۲ میلیون ورقه به ارزش بالغ بر ۱۹۲۴ میلیارد ریال دست به دست شد که بالاترین حجم و ارزش معاملات به «اخزا۷۰۹» با مبادله ۳۳۷ هزار ورقه از این سری اسناد خزانه به ارزش ۲۴۳ میلیارد ریال تعلق داشت.

در حال حاضر نرخ موثر بازده تا سررسید (YTM) تمامی اسناد خزانه اسلامی مورد مبادله در بازار فرابورس ایران در دامنه ۲۰.۲۵ تا ۲۷.۱۶ درصد در نوسان است.

در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز تسه بهمن ۹۶ با قیمت ۵۴۸ هزار ریال بیشترین قیمت را در میان سایر اوراق مورد معامله در این تابلو به خود اختصاص داد. قیمت این اوراق امروز در بازه ۲۴۶ هزار ریال تا ۵۴۸ هزار ریال نوسان کرد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز روز جاری میزبان معامله ۱۸.۷ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۲۶۶ میلیارد ریال بودند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: