کد خبر : ۱۸۵۶۰۱
رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت:
۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: صندوق توسعه ملی به 80 درصد تعهدات خود عملکرده و بودجه را در اختیار بانک‌ها قرار داده است.

به گزارش بورس نیوز، غلامرضا کاتب با اشاره به نشست فراکسیون تولید و اشتغال گفت: این نشست با حضور مدیران عامل بانک‌ها، معاونت کمیته امداد امام خمینی(ره) رئیس سازمان برنامه بودجه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس ادامه داد: در این نشست عملکرد پرداخت تسهیلات وام‌های روستایی از صندوق توسعه ملی مورد بررسی قرار گرفت، براساس گزارشی که ارائه شده تاکنون از 1.5 میلیارد دلار سهم صندوق توسعه، این صندوق به 80 درصد تعهدات خود عملکرده و بودجه را در اختیار بانک‌ها قرار داده است.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در خانه ملت بیان کرد: از میزان اعتبار در نظر گرفته شده تا کنون یک میلیارد و 200 میلیون دلار بای این موضوع تخصیص داده شده است و باقی اعتبارات در حال پرداخت می‌شود.

وی در خصوص نوع پرداخت‌ها برای ایجاد اشتغال، اظهار کرد: توافقی صورت گرفت تا کل لیست دریافت‌کنندگان وام اشتغال در اختیار نمایندگان کل شهرستان‌ها مرکز صدا و سیما استان‌ها قرار گیرد تا به صورت تصادفی بررسی، پایش و نظارت شود که چه مقدار تسهیلات به اشتغال منجر شده است.

کاتب در ادامه درباره روند کمک به خانواده‌های تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی، گفت: در روند کمک به اجرای قانون برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی سقف تسهیلات تا 50 میلیون تومان مصوب شد تا بحث اشتغال در این خانواده‌ها ثبات پیدا کند.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس به موضوع انرژی‌های خورشیدی 5 کیلو واتی اشاره کرد و بیان کرد: برای توجیه اقتصادی کردن انرژی‌های خورشیدی 5 کیلو واتی که توسط خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) انجام می‌شود تصمیم گرفته شد که با وجود انکه این طرح‌ها مدت‌ها است تعطیل شده، اجرایی شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: