کد خبر : ۱۸۵۶۵۰
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح شد:
۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
معمولا کارشناسان دادگستری برای قیمت گذاری املاک با مشاوران املاک مشورت می‌کنند و قیمتی که اعلام می‌شود، نزدیک به قیمت واقعی است؛ اما اینکه آیا دارایی‌ها در قیمت تعیین شده مشتری خواهند داشت یا نه، قابل پیش‌بینی نیست.
قیمت گذاری کارشناسان دادگستری، نزدیک به قیمت های واقعی/ رشد قیمت فقط مختص املاک مسکونی نبود

به گزارش بورس‌نیوز، بحث تجدید ارزیابی دارایی‌های بانک‌ها و واگذاری املاک مازاد مدتی است از جذاب‌ترین مباحث بازار سرمایه است.
برخی معتقدند بخشی از دارایی‌های بانک‌ها، املاک تجاری، اداری و غیره هستند که با توجه به شرایط بازار، فروش آنها به راحتی انجام نخواهد شد و ضمنا این املاک به اندازه املاک مسکونی از جهش قیمت‌ها بهره نبرده‌اند.

مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه مشاوران املاک در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: از سال ۶۸ تاکنون بازار املاک ۴مرحله جهش قیمت تجربه کرده و در جهش قیمت سال جاری نیز، قیمت تمامی املاک مسکونی، تجاری، کارگاهی و غیره با افزایش روبه‌رو بوده و اینطور نیست که فقط قیمت املاک مسکونی رشد و جهش داشته باشند اما تقاضای املاک غیرمسکونی کمتر از املاک مسکونی افزایش داشته است.

وی افزود: رونق معاملات املاک تجاری و کارگاهی در گرو رونق اقتصادی کشور بوده و مادامی که به ثبات سیاسی دست نیابیم، رونق اقتصادی هم ایجاد نخواهد شد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک در رابطه با ارزش‌گذاری دارایی‌های بانک‌ها اظهارکرد: قیمت‌گذاری توسط کارشناس دادگستری صورت خواهد گرفت و معمولا کارشناسان دادگستری برای قیمت‌گذاری املاک با مشاوران مشورت می‌کنند و قیمتی که اعلام می‌شود، نزدیک به قیمت واقعی است؛ اما اینکه آیا دارایی‌ها در قیمت تعیین شده مشتری خواهند داشت یا نه، قابل پیش‌بینی نیست. 

وی تصریح کرد: اگرچه در برخی مناطق با مازاد املاک تجاری و اداری مواجه هستیم؛ ولی به طور کلی در کشور ما هنوز هم در زمینه املاک تجاری و اداری کمبودهایی وجود دارد و قطعا با بهبود وضعیت اقتصادی، تقاضای این املاک هم رونق خواهد گرفت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: