تعداد بازدید : ۱۴۸۶
کد خبر : ۱۸۵۶۹۱
مدیرعامل راه‌آهن در گفت‌وگو با بورس‌نیوز گفت:‏
۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵
مهم‌ترین نکته در صنعت حمل‌ونقل ریلی اعتماد بین طرفین است که در سال‌های گذشته این مهم کمرنگ شده بود اما امروز این ‏اعتماد بازسازی‌شده و از این حیث مشکلی وجود ندارد.‏

افزایش اعتماد جامعه به حمل‌ونقل ریلی/ اعتماد به سرمایه‌گذاری ریلی با تضمین مالی سرمایه‌

به گزارش بورس‌نیوز، یکی از حوزه‌هایی که تحریم‌های جدید نشانه گرفته واردات، صادرات و حمل‌ونقل دریایی و هوایی است. 

این بخش‌ها در دوره گذشته نیز موردتوجه تحریم کننده‌ها قرارگرفته بوده که اتفاقاً از این منظر زیان زیادی به اقتصاد کشور وارد شد اما در دوره جدید بسیاری از ضعف‌های گذشته به‌خصوص در سیستم حمل‌ونقل کشور، مرتفع شده است.

این مهم می‌تواند منجر به کاهش تأثیرات منفی تحریم‌ها بر روند صادرات و واردات و همچنین کاهش ریسک و هزینه واردات شود. حمل‌ونقل ریلی کشور یکی از بال‌های فرار از تحریم‌های آمریکایی است که در این سال‌ها رشد و توسعه خوبی را تجربه کرده است.

سعید محمد زاده مدیرعامل راه‌آهن کشور در گفتگو با بورس نیوز ضمن اعلام آمادگی راه‌آهن برای کمک به تجار ایرانی گفت: برای هر صاحب‌بار آمادگی کامل وجود دارد تا هر باری را از مبدأ تولید تا مقصد و کشوری که ریل به آن اتصال دارد منتقل کنیم.

وی ادامه داد: چین، کشورهای حوزه CIS، ترکیه و اروپا جزو نقاطی هستند که می‌توان برای انتقال کالا در مسیرهای ریلی به کمک تجار ایرانی بیاید.

محمد زاده تأکید کرد: خدماتی که راه‌آهن ارائه می‌کند کاملاً قابل‌رقابت است و از جهت مبدأ خارج از کشور به داخل کشور نیز مشکلی برای همکاری با واردکنندگان وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر به برخی از صنایع کشور برای تضمین نیازهای خود از کشورهای چین، آلمان و ترکیه خدمات ارائه داده شده و در ادامه نیز این آمادگی وجود داشته که خدمات خود را گسترش داده و نیازهای طرف‌های ایرانی را برای واردات مواد اولیه و صادرات به سایر کشورها را مرتفع سازیم.

مدیرعامل راه‌آهن کشور در مورد حضور در بازار سرمایه گفت: در هفته‌های گذشته همایش در حوزه حمل‌ونقل ریلی داشتیم. با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری در صنعت حمل‌ونقل ریلی یک سرمایه‌گذاری مطمئن است، شرایطی فراهم‌شده که سرمایه‌گذاران به این صنعت ورود کنند.

وی افزود: طبیعتاً یکی از مسائل مهم در این روند کاری، تضمین مالی سرمایه‌گذاران است. مدل‌های مختلفی برای این تضمین مالی وجود دارد اما بر اساس قانون راه‌آهن اجازه دارد برای سرمایه‌گذاری در حمل‌ونقل ریلی تضمین صادر کند. به کمک این مدل توانستیم هم از بازار سرمایه و هم از بانک‌ها برای بخش سرمایه‌گذار تسهیلات خوبی را فراهم کنیم.

محمد زاده در مورد مشکلاتی که برای توسعه فعالیت‌های راه‌آهن وجود دارد گفت: مهم‌ترین نکته نحوه تضمین مالی خرید در مسئله تولید است. چه از طرف دولت و چه از طرف بخش خصوصی. تمام تلاشمان این است که بتوانیم این زنجیره را درست کنیم وگرنه ریل یا خیلی از محصولات دیگر قابلیت تولید در هرجایی را می‌توانند داشته باشند.

مدیرعامل راه‌آهن کشور تصریح کرد: در حال حاضر شبکه ریلی ایران ظرفیت اسمی 80 تا 90 میلیون تن بار را دارد اما در شرایط فعلی شاید نزدیک به صد میلیون تن بار را نیز بتوانیم جابه‌جا کنیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: