تعداد بازدید : ۱۰۷۹
کد خبر : ۱۸۵۸۴۱
مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم خبر داد:
۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم گفت: در قالب این پروژه، همه واحدهای فرآیندی این مجتمع پتروشیمی جم، تعمیر اساسی و نوسازی شدند.

به گزارش بورس نیوز، سیدحسین میرافضلی با اشاره به انجام یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های تعمیراتی صنعت پتروشیمی در قالب پروژه تعمیرات اساسی پتروشیمی جم، گفت: در قالب این پروژه، همه واحدهای فرآیندی این مجتمع پتروشیمی، تعمیر اساسی و نوسازی شدند.

وی در تشریح مهم‌ترین اهداف انجام تعمیرات اساسی این مجتمع پتروشیمی افزود: رفع گلوگاه‌های تولید، دستیابی به تولید پایدار، کاهش ریسک عملیاتی در دوره بهره‌برداری واحدها، افزایش ظرفیت تولید، کاهش تولید آلایندگی و مدیریت مصرف سوخت و انرژی از مهم‌ترین اهداف انجام این دوره تعمیراتی بود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم با یادآوری این‌که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های محقق شده در قالب اجرای این پروژه عظیم تعمیراتی که آذرماه امسال انجام شد، افزایش ظرفیت خوراک +C۳ بود، تصریح کرد: با اجرای این پروژه ظرفیت دریافت خوراک +C۳ به حدود دو برابر افزایش یافت و سرانجام زمینه افزایش تولید محصول بوتادین و پروپیلن پتروشیمی جم را فراهم کرد.

میرافضلی با اعلام این‌که افزایش دریافت خوراک +C۳ و تولید محصولات پتروشیمیایی سودآوری ۱۵ میلیون دلاری سالانه را برای پتروشیمی جم به ارمغان خواهد آورد، عنوان کرد: یکی دیگر از دستاوردهای اجرای این طرح رفع گلوگاه‌های تولیدی واحد الفین بود، به‌‌طوری‌ که هم‌ اکنون امکان تولید با ظرفیت بیش از ۱۰۰ درصدی تولید اتیلن در واحد الفین به‌عنوان خوراک مادر واحدهای پلیمری را فراهم کرده است.

وی به اجرای طرح رفع گلوگاه‌های تولید واحد بوتادین و افزایش تولید این محصول پتروشیمی به حدود ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تن در سال، اشاره کرد و گفت: با قیمت‌های کنونی بوتادین در بازار، اجرای این طرح سودآوری سالانه ۵۰ تا ۶۰ میلیون دلاری را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل پتروشیمی جم با اشاره به افزایش استفاده از توان و ظرفیت سازندگان و صنعتگران ایرانی در انجام این پروژه تعمیراتی افزود: همسو با حمایت از کالای ایرانی موفق شدیم در سال‌های اخیر بیش از ۱۰۰۰ قطعه صنعتی مورد نیاز را در شرکت طراحی و بومی‌سازی کنیم که بخش عمده‌ای از این قطعات در این تعمیرات اساسی استفاده شده است.

میرافضلی با اشاره به‌ ضرورت پیاده‌سازی دقیق ضوابط ایمنی و بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی)، تصریح کرد: عملیات تعمیرات اساسی مطابق برنامه زمان‌بندی و بدون هیچگونه حادثه انسانی انجام شده و از هفته گذشته به بهره‌برداری رسیده و هم‌اکنون واحدهای تولیدی این مجتمع به‌طور عادی و با ظرفیت بالا در حال تولید است.

در بزرگ‌ترین تعمیرات اساسی تاریخ پتروشیمی جم همه واحدهای فرآیندی شامل الفین، پلی‌اتیلن سبک خطی، پلی‌اتیلن سنگین، بوتادین، مشعل‌ها و مخازن و ... تعمیر اساسی شدند، همچنین عملیات تعمیر اساسی یکی از بزرگ‌ترین کمپرسورهای جهان که قلب واحد الفین است از جمله اقدام‌های بزرگ بود که به همت متخصصان این مجتمع انجام شد.

در تعمیرات اساسی پتروشیمی جم، پروژه‌های عظیمی همچون تعویض شریان‌های یوتیلیتی مجتمع اصلی و پایین‌دستی‌ها، عملیات بهبود بازدهی کوره‌ها برای نخستین بار در کشور و پروژه محیط زیستی تعویض تیپ مشعل که آلایندگی را به حداقل می‌رساند به همت متخصصان با تجربه این مجتمع انجام شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: