تعداد بازدید : ۶۹۳
کد خبر : ۱۸۵۸۶۰
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:
۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: فروش نفت از طریق بورس نیازمند ایجاد ثبات در این عرصه و اعتمادسازی در میان سرمایه‌داران است چراکه با این کار می‌توان موجب جذب نقدینگی‌ها و سرمایه‌های سرگردان به سمت بورس شد.

به گزارش بورس نیوز، حمیدرضا فولادگر با بیان اینکه فروش نفت از طریق بورس نیازمند ایجاد ثبات در این عرصه و اعتمادسازی در میان سرمایه‌داران است چراکه با این کار می‌توان موجب جذب نقدینگی‌ها و سرمایه‌های سرگردان به سمت بورس شد، گفت: طبق گزارش‌های مرکز پژوهش‌های مجلس، 70درصد از نقدینگیِ حدود یک و هفت تریلیون تومانی موجود در جامعه صرفا در اختیار یک درصد از جامعه است که این مسئله می‌تواند تهدید و فرصت به صورت توامان باشد.

نماینده مردم اصفهان در خانه ملت ادامه داد: باید راهکارهایی اندیشیده شود که این یک درصد از جامعه منافع خود را در سرمایه‌گذاری بورس نفت تشخیص دهند و ایجاد مشوق‌ها و معافیت‌های مالی نمونه‌ای از این راهکارها به شمار می‌آیند.

وی در حالی که معتقد است با ایجاد شرایط فوق بورس نفت به‌عنوان یک بازار سرمایه جایگاه اصلی خود را پیدا خواهد کرد و در ادامه می‌تواند از تورم افسارگسیخته و رکود اقتصادی جلوگیری کند، بیان کرد: جذب سرمایه به بورس دو خاصیت به همراه دارد، ابتدا اینکه می‌تواند کشور را از رکود اقتصادی خارج کرده و سپس به دلیل قرار گرفتن سرمایه‌ها در مسیر تولید بساط دلال‌بازی‌ها را جمع کند.

فولادگر تاکید کرد: به‌یقین جذب سرمایه‌های سرگردان به بورس نفت از تورم‌ پرفشار جلوگیری خواهد کرد.

کمک به فروش نفت از طریق بورس نفت با معافیت مالیاتی و برنامه‌های تشویقی مالی

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴مجلس در حالی که معتقد است معافیت مالیاتی و هر نوع برنامه تشویقی مالی می‌تواند به تحقق فروش نفت از طریق بورس کمک شایانی کند، گفت: دولت باید از تمام تجار و سرمایه‌داران داخلی و خارجی علاقه‌مند به تجارت نفت دعوت به عمل آورد.

به اعتقاد این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می‌توان با همراهی بانک مرکزی، بورس، مجموعه‌های تحت پوشش وزارت نفت و بخش خصوصی تحریم‌های نفتی را دور زد، گفت: با این کار می‌توان مانع از تحقق آرزوی آمریکایی‌ها مبنی بر رساندن میزان فروش نفت ایران به صفر شد و روز به روز راه‌های جدیدتری برای صادرات نفت خام کشف کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: