تعداد بازدید : ۸۳۶
کد خبر : ۱۸۵۸۸۱
عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس عنوان کرد:
۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
‌عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نسبت به وضعیت نامشخص مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال واکنش نشان داد.
به گزارش بورس نیوز‌، احمد مرادی، با بیان اینکه این مجتمع عظیم صنعتی طی هفته‌های اخیر در بلاتکلیفی به سر می‌برد و سازمان خصوصی‌سازی باید هرچه زودتر نسبت به این موضوع اقدام کند، افزود: اگر هر چه زودتر به وضعیت مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال رسیدگی نشود و در تأمین مواد اولیه آن فکر مناسبی نشود، شاهد اتفاقات ناخوشایندی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اکنون از سوی سازمان خصوصی دو نفر در مجتمع حضور دارند که تنها در حد ناظر بوده و قدرت تصمیم‌گیری ندارند، عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم هرچه زودتر استاندار هرمزگان جلسه‌ای با اعضای مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس کنونی و ادوار، وزیر امور اقتصادی و دارایی و وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار کرده و این موضوع تعیین تکلیف شود.

مرادی با اشاره به اینکه هرچقدر به این موضوع بی‌توجهی شود وارد بحران جدی خواهیم شد و زمانی که بحران به سرمان آمد دیگر جمع‌کردنش سخت است، ادامه داد: شورای تأمین استان هرمزگان باید نسبت به وضعیت کنونی مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال حساس شود و با اتخاذ تصمیماتی از بیکاری کارگران جلوگیری کند و نگذارد در شرایط سخت اقتصادی امروز شاهد بحرانی جدی در پایان سال برای کارگران این مجتمع باشیم.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با بیان اینکه مالک قبلی مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال در تلاش برای بازگشت و مالکیت مجدد این مجتمع است، اظهار کرد: نباید وزارت امور اقتصادی و دارایی تن به برخی فشارها در این خصوص دهد وگرنه بازهم شاهد اتفاقاتی نظیر واگذاری‌های ناموفق قبلی و بیکاری هزاران کارگر خواهیم شد.

وی ادامه داد: هرچه در توان داشتم برای ساماندهی وضعیت آلومینیوم المهدی هرمزال و برگشت سرمایه بیت‌المال انجام دادم اما برای خارج شدن از وضعیت کنونی نیازمند کمک تمامی مسئولان استان هرمزگان و کشور هستیم.

مرادی خطاب به مسئولان اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،خواستار فعال‌سازی سندیکای کارگری در این مجتمع صنعتی جهت انتقال خواسته‌های کارگران و تصمیمات مسئولان شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه نزدیک به 3 هزار نفر به‌صورت مستقیم و 15 هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم زندگی‌شان به چرخیدن چرخ مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزال وابسته است، تصریح کرد: در شرایط کنونی هیچ موضوعی مهم‌تر از تعیین تکلیف آلومینیوم المهدی هرمزال برای مسئولان استان هرمزگان وجود ندارد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: