تعداد بازدید : ۶۵۲
کد خبر : ۱۸۵۸۸۵
در پالایشگاه پارس جنوبی رخ داد؛
۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با بیان این‌که دستیابی به ظرفیت کامل شیرین‌سازی گاز در پالایشگاه فاز ۱۳ با راه‌اندازی چهارمین و آخرین ردیف شیرین‌سازی این فاز محقق شده، اعلام کرد: هم‌اکنون در این ردیف شیرین‌سازی، ۶ میلیون مترمکعب گاز غنی در روز فرآوری و به شبکه سراسری تزریق می‌شود.

به گزارش بورس نیوز، پیام معتمد با بیان این‌که دستیابی به ظرفیت کامل شیرین‌سازی گاز در پالایشگاه فاز ۱۳ با راه‌اندازی چهارمین و آخرین ردیف شیرین‌سازی این فاز محقق شده، اعلام کرد: هم‌اکنون در این ردیف شیرین‌سازی، ۶ میلیون مترمکعب گاز غنی در روز فرآوری و به شبکه سراسری تزریق می‌شود.

به گفته وی، هر کدام از این چهار ردیف فرآورشی که با تلاش کارکنان بخش‌های مختلف عملیاتی راه‌اندازی شده است، روزانه ۱۴ میلیون مترمکعب گاز را شیرین‌سازی و به شبکه سراسری تزریق خواهد کرد.

مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با بیان این که هم اکنون چهار ردیف شیرین‌سازی این فاز با دریافت گاز ترش فازهای ٦ تا ٨ پارس جنوبی در مدار تولید قرار دارد، تصریح کرد: قرار است امسال نیمی از این واحدهای فرآورشی شامل ردیف‌های اول و دوم با تکمیل و بهره‌برداری از زنجیره تولید مرحله نخست این فاز روزانه ۲۸ میلیون مترمکعب گاز بخش فراساحلی این فاز را دریافت و پس از فرآوری به واحد ارسال گاز تزریق کنند.

هم‌اکنون گاز اسیدی ردیف‌های نخست و دوم شیرین‌سازی پالایشگاه فاز ۱۳ به مقدار ۲۵ تن بر ساعت با غلظت ۲۰ درصد سولفید هیدروژن به واحد ۱۰۸ بازیافت گوگرد این پالایشگاه ارسال می‌شود تا یکی از واحدهای مهم زیست‌محیطی در طرح‌های پالایشگاهی همزمان با تکمیل ردیف‌های شیرین‌سازی و آمادگی پالایشگاه به منظور ورود گاز غنی از دریا به بهره‌برداری برسد.

با بهره‌برداری از چهار سکوی بخش فراساحل فاز ۱۳ و ارسال گاز غنی به پالایشگاه این فاز، روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گاز ترش غنی در واحدهای فرآورشی این فاز شیرین‌سازی خواهد شد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: