تعداد بازدید : ۱۳۸۲
کد خبر : ۱۸۵۹۸۹
در آخرین روز معاملات بورس تهران رقم خورد؛
۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵
آخرین روز هفته برای بورس تهران با افت شاخص کل همراه شد. طی معاملات امروز، تالار شیشه ای شاهد رفتار بورس بازان در دو جبهه متفاوت بود.

به گزارش بورس نیوز، آخرین روز هفته برای بورس تهران با افت شاخص کل همراه شد. طی معاملات امروز، تالار شیشه ای شاهد رفتار بورس بازان در دو جبهه متفاوت بود. گروهی به قصد عرضه و شناسایی سود در نماد‌های بزرگ فعالیت می کردند و گروه دیگر که کماکان به خرید در نمادهای بانکی و خودرویی ادامه دادند.

شاخص کل بورس تهران امروز با افت ۹۴۰ واحدی مواجه شد و به سطح ۱۶۰هزار و ۹۰۰ واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در معاملات روز چهارشنبه با افت محدود ۵۰ واحدی همراه شد و و همچنان در یک قدمی کانال ۲۹ هزار واحد باقی ماند.

در معاملات امروز تالار شیشه‌ای ارزش معاملات با رشد ۲۱ واحدی نسبت به روز کاری قبل، به ۹۳۸ میلیارد تومان رسید. حجم معاملات نیز نسبت به روز سه شنبه رشد ۱۳ درصدی را تجربه کرد. به این ترتیب این مولفه بورسی امروز به حدود ۴ میلیارد و ۲۱۲ میلیون سهم ارتقا بافت.

در جریان معاملات آخرین روز هفته نماد‌های «شپنا»، «فولاد»، «فملی» و «شبندر» بیشترین اثر را بر افت شاخص کل داشتند. در سمت مقابل نیز نمادهای دو شرکت بانک صادرات و پاسارگاد مانع از افت بیشتر شاخص کل شدند.

در میان گروه‌های صنعتی بورس، بانک‌ها بیشترین ارزش معاملات روزانه را به ثبت رساندند. به این ترتیب این گروه در معاملات روز چهارشنبه ۳۷۶ میلیارد تومان ارزش معامله داشتند. بعد از بانک‌ها، خودرویی‌ها در رده دوم قرار گرفته اند. نمادهای خودرویی امروز ارزش معاملاتی بالغ بر ۱۰۶ میلیارد تومان به ثبت رساندند.

امروز بورس تهران شاهد گردش زمین معاملات به سمت حقیقی‌ها بود تا مالکیت کل هفته به نام این گروه رقم بخورد. بر همین اساس خالص تغییر مالکیت روزانه بورس تهران به ۲۱ میلیارد تومان و از سمت حقوقی به حقیقی انجام شد. بیشترین خرید حقیقی‌ها در نماد‌های بانکی بود. بازیگران خرد در حالی حدود ۱۲۸ میلیارد تومان نماد بانکی خریداری کردند، که خودرویی‌ها با اختلاف بسیار زیادی در رده دوم بیشترین تقاضا جای گرفتند. حقوقی‌ها نیز مانند بسیاری از روزهای قبل به حمایت از نمادهای بزرگ بورسی اکتفا کردند. این گروه بیشترین ‌جمعآوری صفوف را در محصولات شیمیایی داشتند و بعد از آن در کانه‌های فلزی تحرک بیشترین داشتند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: