تعداد بازدید : ۱۰۹۸
کد خبر : ۱۸۶۰۴۴
در کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار انجام شد؛
۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
واحد امور اعضا و اشخاص وابسته به اعضا کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در گزارشی وضعیت صورت‌های مالی صنعت کارگزاری، را اعلام نمود.
به گزارش بورس نیوز، واحد امور اعضا و اشخاص وابسته به اعضا کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در گزارشی وضعیت صورت‌های مالی صنعت کارگزاری، را اعلام نمود. طبق این گزارش بالاترین میانگین سود صنعت کارگزاری در ۵ سال گذشته مربوط به سال ۹۲ است. سود خالص صنعت کارگزاری در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ کاهش یافته و هم‌چنین هزینه‌های عملیاتی صنعت کارگزاری در طی ۵ سال گذشته حدوداً ۱٫۱ برابر شده و این در حالی است که درآمدهای عملیاتی این صنعت در طول ۵ سال ۰٫۴ برابر شده است.

طبق این گزارش وضعیت ترازنامه‌ای صنعت کارگزاری در سال‌های ۹۲ الی ۹۶ نشان می‌دهد که در طی ۵ سال گذشته میزان کل دارایی‌های شرکت‌های کارگزاری ۲۹۰ درصد رشد داشته اما مجموع کل دارایی‌ها در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵، ۱۰ درصد کاهش یافته است. مجموع حقوق صاحبان سهام شرکت‌های کارگزاری نیز از ۸۰۰ میلیارد تومان به ۱٫۶۲۶میلیارد تومان رسیده است که بیانگر ۱۰۳ درصد رشد است.

طبق این گزارش تعداد شرکت‌های دارای سال مالی منتهی به شهریور ماه ۵۱ شرکت و شرکت‌های دارای سال مالی منتهی به اسفند ماه ۴۱ شرکت می‌باشد. مقایسه تعداد شرکت‌های کارگزاری زیان‌ده نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد در سال ۹۵، تعداد ۲۷ شرکت کارگزاری زیان‌ده بودند اما در سال ۹۶ این تعداد به ۲۵ شرکت تقلیل یافته است.

طبق این گزارش مشخص شده، میانگین حاشیه سود صنعت کارگزاری درسال ۹۶ نسبت به سال گذشته کاهش یافته و همچنان بیشترین درصد حاشیه سود مربوط به سال ۹۲ بوده است.

همچنین در سال ۹۶ از حدود ۵ هزار و ۷۶۴ پرسنل در صنعت کارگزاری، ۳۴۹ میلیارد تومان سود عملیاتی (به ازای هر نفر ۶۱ میلیون تومان) ایجاد شده که نسبت به دوره قبل ۱۲ درصد رشد داشته است.

بر مبنای این گزارش بازده حقوق صاحبان سهام صنعت کارگزاری از ۱۹ درصد در سال ۹۵ به ۱۵ درصد در سال ۹۶ رسیده است.

مقایسه عملکرد مالی صنعت کارگزاری از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۶:

مقایسه مجموع درآمدهای عملیاتی صنعت کارگزاری از سال ۹۲ الی ۹۶

طبق این گزارش درآمدهای عملیاتی صنعت کارگزاری در سال ۹۶ دارای بالاترین رقم بوده و رشد ۱۰ درصدی را نسبت به دوره قبل نشان می‌دهد و هم‌چنین درآمدهای عملیاتی این صنعت در طول ۵ سال همواره رشدی بوده تنها در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ کاهش داشته است.

نگاهی به وضعیت صورت‌های مالی صنعت کارگزاری

مقایسه مجموع درآمد کارمزد معاملات صنعت کارگزاری از سال ۹۲ الی ۹۶

نمودار ذیل مجموع درآمد کارمزد صنعت کارگزاری را در سال‌های ۹۲ الی ۹۶ نشان می‌دهد. درآمد کارمزد صنعت کارگزاری که شامل کارمزد دریافتنی معاملات کارگزاران از بورس‌های کشور را نشان میدهد در سال ۹۶ نسبت به سال گذشته ۶ درصد کاهش داشته است.

نگاهی به وضعیت صورت‌های مالی صنعت کارگزاری

مقایسه مجموع هزینه‌های عملیاتی صنعت کارگزاری از سال ۹۲ الی ۹۶

نمودار ذیل مجموع هزینه‌های عملیاتی صنعت کارگزاری را در سال‌های ۹۲ الی ۹۶ نشان می‌دهد. همان‌گونه که از اطلاعات ذیل بر می‌آید، بالاترین رقم هزینه‌های عملیاتی در سال ۹۶ بوده و هم‌چنین بالاترین درصد تغییرات مربوط به سال ۹۳ می‌باشد که نسبت به سال ۹۲، ۴۴ درصد رشد داشته است.

نگاهی به وضعیت صورت‌های مالی صنعت کارگزاری

مقایسه مجموع سود خالص صنعت کارگزاری از سال ۹۲ الی ۹۶

نمودار ذیل مجموع سود خالص صنعت کارگزاری از سال ۹۲ الی ۹۶ نشان می‌دهد. سود خالص شرکت‌های کارگزاری در سال ۹۶ نسبت به سال گذشته کاهش داشته و در حال حاضر مجموع سود خالص در سال ۹۶ رقمی بالغ بر ۲۴۵ میلیارد تومان است.

نگاهی به وضعیت صورت‌های مالی صنعت کارگزاری


مقایسه حاشیه سود کارمزدهای صنعت کارگزاری از سال ۹۲ الی ۹۶

جدول و نمودار ذیل حاشیه سود کارمزد صنعت کارگزاری از سال ۹۲ الی ۹۶ نشان می‌دهد. همان‌گونه که از اطلاعات ذیل بر می‌آید، درصد حاشیه سود کارمزد صنعت کارگزاری در سال ۹۶ تقریباً برابر با سال گذشته بوده و بالاترین حاشیه سود کارمزد صنعت کارگزاری مربوط به سال ۹۲ که تقریباً ۵۴ درصد است.

نگاهی به وضعیت صورت‌های مالی صنعت کارگزاری


مقایسه حاشیه سود خالص صنعت کارگزاری از سال ۹۲ الی ۹۶

نمودار ذیل حاشیه سود خالص صنعت کارگزاری از سال ۹۲ الی ۹۶ نشان می‌دهد. همان‌گونه که از اطلاعات ذیل بر می‌آید، حاشیه سود خالص در سال ۹۴ پایین‌ترین درصد بوده و بهترین درصد مربوط به سال ۹۲ بوده و هم‌چنین حاشیه سودخالص صنعت کارگزاری در سال ۹۶ نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

نگاهی به وضعیت صورت‌های مالی صنعت کارگزاری

مقایسه بهره‌وری نیروی کار بر حسب تعداد صنعت کارگزاری از سال ۹۲ الی ۹۶

نمودار ذیل بهره‌وری نیروی کار بر حسب تعداد صنعت کارگزاری از سال ۹۲ الی ۹۶ نشان می‌دهد. همان‌گونه که از اطلاعات ذیل بر می‌آید، بهره‌وری نیروی کار بر حسب تعداد در سال ۹۶ نسبت به سال‌های قبل بالاتر بوده و هم‌چنین در سال ۹۶ هر کارمند برای صنعت کارگزاری تقریباً ۱۱۰ میلیون تومان ارزش افزوده ایجاد کرده است.


نگاهی به وضعیت صورت‌های مالی صنعت کارگزاری

داده‌ها از مجموع صورت‌های مالی ۱۰۵ شرکت کارگزاری گردآوری شده است، اطلاعات ۳ شرکت کارگزاری با توجه به عدم تصویب صورت مالی تا تاریخ گردآوری گزارش، لحاظ نشده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: