کد خبر : ۱۸۶۰۵۶
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:
۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به حضور اپراتورهای هندی در بندر چابهار، گفت: در اواسط هفته گذشته، اپراتور شرکت‌های تخصصی مرتبط با هندوستان عملا به طور رسمی اداره تجاری بندر چابهار را بر عهده گرفتند.

به گزارش بورس نیوز، سیدهادی بهادری با اشاره به حضور اپراتورهای هندی در بندر چابهار، گفت: در اواسط هفته گذشته، اپراتور شرکت‌های تخصصی مرتبط با هندوستان عملا به طور رسمی اداره تجاری بندر چابهار را بر عهده گرفتند.

نقش کلیدی بندر چابهار در توسعه اقتصادی سه کشور ایران، هند و افغانستان

نماینده مردم ارومیه در خانه ملت با اشاره به اهمیت و جایگاه بندر چابهار از نظر اقتصادی و توسعه تجارت ایران و هند، گفت: این بندر نقش کلیدی در توسعه اقتصادی سه کشور ایران، هند و افغانستان دارد و این بندر عملا یک کریدور اقتصادی برای تبادل کالا و تجارت برای سه کشور محسوب می شود.

وی گفت: قطعا بندر چابهار در زمان تحریم از جایگاه و نقش استراتژیکی برخوردار است، زیرا در ماه‌های گذشته بود که آمریکا، بندر چابهار را از تحریم‌های علیه جمهوری اسلامی معاف کرد که علت این مسئله را می توان رایزنی هندوستان و افغانستان برای افزایش تبادلات تجاری دانست.

بهادری ادامه داد: از طرف دیگر بندر چابهار اهمیت قابل توجهی برای کشورهای آسیای میانه دارد و عملا این بندر خط ارتباطی میان این کشورها با کشورهای حاشیه خلیج فارس می تواند محسوب شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: البته یکی از مسائل اصلی در بحث بندر چابهار، نوع تعامل ایران با کشورهای تأثیرگذار در این عرصه از جمله پاکستان و افغانستان است، زیرا پاکستانی‌ها موافق حضور هند در این عرصه نیستند، از این رو نوع تعامل و همکاری با این کشورها در شرایط کنونی ضروری است.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: امروز به همان میزانی که توسعه بندر چابهار و بخش‌های مرتبط با آن ضروری است، توسعه خطوط ریلی و راه‌آهن متصل به این بندر نیز اهمیت دارد، به طوری که توسعه خطوط ریلی منتهی به چابهار را می توان فاز دوم توسعه این بندر بین‌المللی دانست.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "قشهد" ۷۷۰ ریال سود گرفتند

مجمع عمومی شرکت شهد در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وآداک" از مجمع سودی نگرفتند

مجمع عمومی شرکت نوسازی و ساختمان تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: