تعداد بازدید : ۷۷۲
کد خبر : ۱۸۶۱۳۳
مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت:
۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: تا پیش از انقلاب اسلامی حتی یک شهر یا روستا در استان اردبیل گازرسانی نشده بود، اما از سال ۶۸، عملیات گازرسانی در این استان آغاز شد، به گونه‌ای که اکنون صددرصد شهرها و بیش از ۹۰ درصد روستاها از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

به گزارش بورس نیوز، فیروز خدایی درباره آمار گازرسانی استان اردبیل در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تا پیش از انقلاب اسلامی حتی یک شهر یا روستا در استان اردبیل گازرسانی نشده بود، اما از سال ۶۸، عملیات گازرسانی در این استان آغاز شد، به گونه‌ای که اکنون صددرصد شهرها و بیش از ۹۰ درصد روستاها از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

وی تعداد شهرهای استان اردبیل را ۲۹ شهر اعلام کرد و گفت: همه شهرها قابلیت گازرسانی داشتند، همچنین یک هزار و ۶۹۵ روستا داریم که از این تعداد حدود یک هزار و ۴۰۰ روستا قابلیت گازرسانی دارند و اکنون یک هزار و ۱۳۲ روستا گازرسانی شده‌اند. گازرسانی به ۲۵۱ روستا نیز در دست اقدام است که با تکمیل این طرح‌ها، ضریب نفوذ گاز به ۹۸ درصد می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل درباره گازرسانی نیروگاهی و صنعتی توضیح داد: تنها نیروگاه استان اردبیل از گاز طبیعی استفاده می‌کند، همچنین یک هزار و ۳۶۰ واحد صنعتی عمده و جزء به شبکه گاز وصل شده‌اند..

وی افزود: دولت تاکید بسیار زیادی بر گازرسانی صنعتی دارد تا اشتغال‌زایی و رفع بیکاری را به همراه داشته باشد، بنابراین ما و همه شرکت‌های گاز استانی تلاش ویژه‌ای برای توسعه گازرسانی صنعتی داریم. استفاده از مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر استفاده صنایع از تسهیلات ۲۴۰ میلیون تومانی نیز تاثیری بسزا در توسعه گازرسانی صنعتی داشته است، بنابراین غیر از صنایع گازرسانی شده اکنون طرح گازرسانی به یکصد صنعت جدید نیز در دست اقدام است.

خدایی، طول خطوط انتقال گاز استان اردبیل را ۷۳۱ کیلومتر و طول خطوط تغذیه و توزیع این استان را ۹ هزار و ۳۵۰ کیلومتر عنوان کرد که با اجرای طرح‌های گازرسانی روستایی، این مقدار به بیش از ۱۱ هزار کیلومتر افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل درباره آمادگی این شرکت برای گذراندن فصل زمستان اظهار کرد: عملیات تعمیرات اساسی تابستان هر سال به منظور رفع ضعف‌ها و عیب‌های شبکه انجام می‌شود. امسال هم اقدام‌های لازم برای رفع عیوب و ضعف‌های شبکه انجام شد تا زمستان امسال با مشکلی در روند گازرسانی روبه‌رو نشویم.

وی با بیان این‌که در چهار سال گذشته هیچ قطعی یا افت فشاری در شبکه گاز استان اردبیل رخ نداده است، تصریح کرد: به واحدهای صنعتی سراسر استان اردبیل اعلام شده است در صورت افزایش میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری برای تبدیل خوراک خود از گاز به سوخت مایع آماده باشند.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل، با توجه به عمر شبکه تغذیه و توزیع استان، اجرای عملیات تعویض و نوسازی خطوط لازم نیست، اما طرح‌های تقویت خطوط و مقاوم‌سازی به صورت مداوم اجرا می‌شوند، زیرا موضوع نگهداری شبکه گازرسانی در هر استان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

خدایی از برنامه‌ریزی برای افتتاح طرح‌های گازرسانی به ۱۰۰ روستا و تعداد زیادی از صنایع در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: در آستانه چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، گام‌های نهایی برای تکمیل گازرسانی شهری و روستایی استان اردبیل برداشته می‌شود تا در آینده نزدیک اردبیل را به عنوان استان سبز معرفی کنیم.

وی با بیان این‌که اردبیل روزهایی را با دمای منفی ۴ درجه سپری می‌کند، میزان مصرف گاز این استان را در ۹ ماه امسال ۲ میلیارد مترمکعب اعلام کرد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در سه ماه پایانی سال حدود ۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز در استان اردبیل مصرف شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به این‌که اکنون ۴۶۵ هزار مشترک از گاز طبیعی استفاده می‌کنند از آنان خواست در فصل زمستان با کنترل مداوم وسایل گازسوز و دودکش‌ها از سلامت آنها اطمینان یابند و به رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه گاز توجه ویژه‌ای داشته باشند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: