کد خبر : ۱۸۶۲۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس گفت:
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: ورود ذرت،سویا به عنوان نهاده‌های اساسی تولید در مرغداری‌های کشور به بازار سیاه نوید خبرهای بدی در صنعت مرغداری می‌دهد.

به گزارش بورس نیوز، علی ابراهیمی درباره وضعیت مرغداری‌های کشور،گفت: ورود ذرت،سویا به عنوان نهاده‌های اساسی تولید در مرغداری‌های کشور به بازار سیاه نوید خبرهای بدی در صنعت مرغداری می‌دهد زیرا با این اوصاف در آینده نه چندان دور شاهد گرانی مرغ و تخم مرغ در بازار خواهیم بودیم زیرا بسیاری از واحدهای تولیدی با این اوصاف توان ماندگاری در چرخه تولید را ندارند.

نماینده مردم شازند درخانه ملت تصریح کرد: عدم تامین نهاده‌های دامی توسط مرغداری‌ها به منزله کاهش تولید مرغ است بنابراین اگر در شرایط کنونی با کاهش تولید روبرو شویم و در نهایت این مسئله منجر به کسری مرغ و تخم‌مرغ دربازار شود،این امر می‌تواند بازار اقتصادی مرغ و تخم مرغ را به سمت گرانی هدایت کند.

ابراهیمی افزود: واردات مرغ‌های یخی هزینه‌های چند برابری به مملکت وارد می‌کند بنابراین بهترین راهکار این است که مرغداران در چرخه تولید مورد حمایت ویژه قرار بگیرندتا بتوان هزینه‌های تولید را در مرغداری‌ها با کاهش روبرو کرد.

وی ادامه داد: شرکت پشتیبانى امور دام به عنوان یکى از نهاد‌های که باید در تنظیم بازار، مخصوصاً قیمت نهاده‌ها و محصولات نقش ایفا کند، باید هرچه سریعتر برای تامین نهاده‌های دامی مرغداران وارد میدان شود بنابراین نباید اجازه داد با ورود ذرت وسویا به بازارسیاه واحدهای تولیدی به تعطیلی کشانده شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بابیان اینکه افزایش قیمت مرغ با ورود ذرت وسویا به بازار سیاه در راه است یادآور شد:حدود 15روز است که مرغداران برای تامین ذرت وسویا با مشکلات عدیده‌ای روبروهستند واگر این پروسه متوقف نشود، علاوه برضررهای اقتصادی به تولیدکنندگان مرغ، تخم مرغ ومرغ نیز در مسیر گرانی گام خواهند برداشت .


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: