کد خبر : ۱۸۶۴۹۴
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت:
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت:از سال 94 مجلس و دولت مصوبه‌ای را برای ارائه قیر رایگان جهت اجرای طرح‌های عمرانی به ویژه راه‌سازی تصویب و اجرایی کردند و این مصوبه هر سال در بودجه‌های سنواتی تکرار می‌شود.

به گزارش بورس نیوز، صدیف بدری اظهار کرد: از سال 94 مجلس و دولت مصوبه‌ای را برای ارائه قیر رایگان جهت اجرای طرح‌های عمرانی به ویژه راه‌سازی تصویب و اجرایی کردند و این مصوبه هر سال در بودجه‌های سنواتی تکرار می‌شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در خانه ملت، در تشریح تبصره یک لایحه بودجه سال 98، افزود: بر اساس این تبصره، در سال آینده به میزان 6 هزار میلیارد تومان، قیر رایگان در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار داده خواهد شد.

ارائه قیر رایگان برای پیمانکاران ایجاد انگیزه بالایی برای اجرای پروژه‌های عمرانی می‌کند و این مسئله موجب توسعه طرح‌های عمران شهری و روستایی و پروژه‌های راه‌سازی می‌شود

وی گفت: ارائه قیر رایگان برای پیمانکاران ایجاد انگیزه بالایی برای اجرای پروژه‌های عمرانی می‌کند و این مسئله موجب توسعه طرح‌های عمران شهری و روستایی و پروژه‌های راه‌سازی می‌شود.

بدری ادامه داد: دولت در لایحه بودجه سال 98 پیشنهاد داده است که به میزان 6 هزار میلیارد تومان قیر رایگان به پروژه‌ها اختصاص داده شود، اما در تبصره پیشنهادی دولت تناژ و حجم قیر ارائه شده ذکر نشده، از این رو کمیسیون عمران مجلس سقف 3 میلیون تن قیر رایگان را در مصوبه آورده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: بر اساس تبصره یک لایحه بودجه سال 98، 50 درصد از قیر در نظر گرفته شده برای شهرداری‌ها جهت اجرای طرح‌های روستایی شهری و روستایی، مسکن مهر و فرودگاه‌ها و بازآفرینی شهری، 13 درصد در اختیار وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای طرح‌های مالچ پاشی، 17 درصد در اختیار بنیاد مسکن، 17 درصد در اختیار سازمان شهرداری‌ها و 3 درصد نیز در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار خواهد گرفت.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: مصوبه بودجه ای مجلس برای سال 98 جهت ارائه قیر رایگان کاملا شفاف است و دستگاه‌های مربوطه به ویژه وزارت نفت مکلف به اجرای تمام مفاد این مصوبه هستند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: