کد خبر : ۱۸۶۵۳۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:شرایط اقتصادی کنونی کشور برای حذف 4 صفر مناسب نیست، اما این اقدام در مجموع می‌تواند بار روانی تورم را کاهش داده و به ساده‌سازی اعداد کمک کند.

به گزارش بورس نیوز، احمد انارکی محمدی با اشاره به مصوبه هیات وزیران و ارسال لایحه بانک مرکزی به هیات دولت برای حذف 4 صفر از پول ملی، گفت: شرایط اقتصادی کنونی کشور برای حذف 4 صفر مناسب نیست، اما این اقدام در مجموع می‌تواند بار روانی تورم را کاهش داده و به ساده‌سازی اعداد کمک کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حذف 4 صفر از پول ملی هزینه‌های زیادی دارد، افزود: دولت در حال حاضر حذف 4 صفر را با‌هایلایت کردن و کمرنگ کردن در پول‌های جدید عملیاتی کرده است که به این طریق عملا 4 صفر از چرخه محاسبات خارج می شود.

وی ادامه داد: حذف 4 صفر از پول ملی به صورت مرحله ای رخ می دهد و‌هایلایت شدن 4 صفر در چک پول‌های جدید در واقع نخستین مرحله از حذف 4 صفر است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در خانه ملت، با بیان اینکه حذف 4 صفر از پول ملی عملیات حسابداری را تسهیل می کند، تاکید کرد: نباید یکباره دفاتر حسابداری تغییر یابد چراکه هزینه‌های آن سرسام‌آور شده و فشار زیادی بر اقتصادی کشور تحمیل می کند.

وی با تاکید بر اینکه حذف 4 صفر از پول ملی محاسبات مالی و اقتصادی را تسهیل می کند و تاثیر خاصی در نرخ تورم ندارد، افزود: تغییر پول ملی و حذف صفر در کاهش هزینه‌های چاپ اسکناس و تولید سکه موثر است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید از تجربه کشورهای مختلف دنیا در حذف صفر از پول ملی استفاده کرد و سپس تصمیم نهایی و صحیح را اتخاذ کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
حقیقی های

حقیقی های "سپید" تا پایان سال فرصت دارند

شرکت سپید ماکیان از برنامه پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
مجمع

مجمع "وصندوق" برگزار شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار شد.
دورهمی

دورهمی "غپینو" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.