تعداد بازدید : ۹۰۶
کد خبر : ۱۸۶۷۲۴
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت:
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
حدودا 900 هزار تن گوشت قرمز در داخل کشور تولید می‌شود و کمتر از 20 درصد نیاز به گوشت قرمز کشور را از طریق واردات تامین می‌کنند.

به گزارش بورس نیوز، عباس پاپی‌زاده بالنگان در خصوص افزایش 4 و نیم برابری قاچاق دام زنده از کشور طی سال گذشته، اظهار کرد: حدودا 900 هزار تن گوشت قرمز در داخل کشور تولید می‌شود و کمتر از 20 درصد نیاز به گوشت قرمز کشور را از طریق واردات تامین می‌کنند، تا زمانی‌که نیاز کشور به گوشت قرمز تامین نشود صادرات دام به صورت زنده و یا ذبح شده عملا به معنای آسیب به تامین نیاز داخلی کشور است.

نماینده مردم دزفول در مجلس دهم با اشاره به اینکه طی ماه‌های گذشته شاهد افزایش قیمت شدید نرخ ارز بودیم و همین امر باعث شد تقاضای صادرات برخی اقلام به شدت افزایش پیدا کند، ادامه داد: هرچند که در برخی از کالاها مازاد نیاز کشور تولید صورت می‌گیرد اما افزایش میزان صادرات به دلیل افزایش تولید نبود بلکه رشد نرخ ارز عملا در این زمینه موثر بود.

پاپی زاده در خصوص تصمیم شرکت پشتیبانی امور دام برای واردات 200هزار راس دام زنده به منظور تامین نیاز بازار داخلی، گفت: با توجه به اینکه در ماه‌های آینده مصرف گوشت افزایش پیدا می‌کند و به دلیل اینکه دام‌ها درحال افزایش وزن هستند کشتار کمتر صورت می‌گیرد باید پیش‌بینی‌های لازم تا فروردین ماه سال آینده صورت بگیرد تا در تامین نیاز بازار گوشت قرمز دچار مشکل نشویم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با رشد نرخ ارز توجیه اقتصادی قاچاق و صادرات افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: به دلیل اینکه در ماه‌های اخیر صادرات دام زنده مجوز قانونی نداشت قاچاق این محصول صورت گرفته که لازم است ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با آن مبارزه کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: