تعداد بازدید : ۲۵۶۲
کد خبر : ۱۸۶۷۵۰
با دستور وزیر اقتصاد صورت گرفت؛
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
مدیرعامل بیمه اتکایی امین با اشاره به برگزاری جلسه هیات واگذاری در روزهای آینده، از قرار گرفتن این شرکت در لیست واگذاری به بخش خصوصی خبر داد.
به گزارش بورس نیوز، مصطفی کیایی در نشستی خبری اظهار کرد: وزیر امور اقتصادی و دارایی دستور داد بیمه اتکایی امین نیز در لیست واگذاری‌ها قرار گیرد. جلسه هیات واگذاری‌ها بر اساس قانون برنامه ششم قرار است در روزهای آینده برگزار شود.

وی همچنین با بیان اینکه امسال حدود ۵۰ درصد در حق بیمه‌های دریافتی رشد خواهیم داشت، افزود: هر کاری که بر اساس ریسک‌پذیری باشد را می‌پذیریم اما نمی‌توانیم هر ریسکی را هم قبول کنیم. این شرکت از بیمه مرکزی هم درخواست داشته تا در بیمه اتکایی اجباری شراکت کند، چرا که ما از این جهات مطمئن هستیم که بیمه مرکزی کار خود را به درستی انجام خواهد داد.

کیایی در ادامه به خروج این شرکت از سندیکای بیمه‌گران هم اشاره کرد و گفت: از نظر ما سندیکا هیچ اثری بر صنعت بیمه نداشته است زمانی که همکاران ما در این سندیکا نتوانستند گزارشی از این سندیکا ارائه دهند چگونه انتظار داریم که بتواند در صنعت بیمه اثرگذار باشد. به همین خاطر ما در حال تشکیل انجمن بیمه گران اتکایی هستیم.

او با بیان اینکه اگر شرکت‌های بیمه قوی باشند سندیکا هم قوی خواهد بود، اظهار امیدواری کرد که در دوره‌های بعدی نیروهای قوی‌تری وارد سندیکا شوند. در حال حاضر شرکت بیمه اتکایی امین صلاح نمی‌داند که پول این شرکت را در سندیکا خرج کند.

مدیرعامل بیمه اتکایی امین در ادامه به نحوه پرداخت خسارت‌های ارزی نیز اشاره کرد و گفت:‌ اگر در زمان عقد قرارداد حق بیمه‌های خود را به صورت ارز حواله‌ای گرفته باشیم در زمان پرداخت خسارت هم باید به همان صورت ارز حواله‌ای پرداخت کنیم و اگر اسکناس گرفته باشیم هم به همین نسبت باید پرداخت اسکناس داشته باشیم.

او با بیان اینکه پرداختی‌های ما از طریق حواله‌های ارزی ۴۲۰۰ تومانی خواهد بود، ادامه داد: این حواله‌های ارزی قابل فروش نیستند. برای تبدیل آنها باید یک ابلاغیه‌ای از طرف رئیس کل بانک مرکزی ارسال شود تا بتوانیم در بانک‌ها آن را به فروش برسانیم. در این باره نامه‌ای به رییس کل بانک مرکزی ارسال کرده‌ایم که هنوز جوابی به آن داده نشده است.

کیایی با بیان اینکه در حوزه بیمه‌های اتکایی هر نرخی را که بیمه مرکزی اعلام کند ما چشم بسته قبول می‌کنیم، اضافه کرد: چرا که نرخ‌های بیمه مرکزی کاملا کارشناسی هستند و مطمئنا صنعت بیمه از این نرخ‌ها سود خواهد کرد.

وی اظهار کرد: وظیفه دولت جبران خسارت در حوزه‌های بیمه‌ای نیست، چراکه اگر یک شرکت بیمه تعهدی را قبول کرده است باید خودش آن را ایفا کند نه اینکه دولت بخواهد متضرر شود. واقعیت این است که دولت باید مشکلات و مسائل عمومی را حل کند، نه اینکه بخواهد مسائل بیمه‌ها را هم به دوش بکشد.

او درباره مسائل پیش آمده این شرکت در خرید ساختمان اسبق بیمه توسعه در تهران نیز گفت: این ساختمان را از بیمه ایران خریدیم و سند شش دانگ آن را هم داریم. بیمه ایران نیز قبل از این ساختمان را از بیمه توسعه خریداری کرده بود اما حالا ما با مستاجری طرف هستیم که قراردادی پنج ساله را منعقد کرده و حاضر به تخلیه ملک نیست و وظیفه بیمه ایران است که ملک را تخلیه کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: