کد خبر : ۱۸۶۷۵۴
با تسهیلات 40 میلیارد ریالی صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی صورت گرفت؛
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
نخستین کارخانه تولید مس به روش لیچینینگ حوضچه ای پیوسته در ایران با تسهیلات 40 میلیارد ریالی صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی فعالیت خود را آغاز کرده و سالانه 500 تن مس تولید می‌کند.
به گزارش بورس نیوز، اولین کارخانه تولید مس در ایران به  روش لیچینینگ حوضچه ای پیوسته فعالیت خود را با دریافت تسهیلات  40  میلیارد ریالی ماشین آلات از صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت های معدنی فعالیت خود را آغاز کرد.

روش لیچینگ حوضچه ای پیوسته یا مداوم، روشی صنعتی پیشرفته سازگار با محیط زیست و منطبق با مفهوم توسعه پایدار است که در آن محصول فرایندی یعنی مس با استفاده از فرایند اسیدشویی از سنگ معدنی مس تولید می‌شود.

این کارخانه با ورودی 54 هزار تن کانسنگ فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون با تولید سالانه حدود 500 تن مس موجب اشتغالزایی 58 نفر به طور مستقیم و تعداد زیادی نیرو به طور غیر مستقیم شده است.

کارخانه مذکور در 85 کیلومتری دامغان – معلمان در روستایی به نام دیان واقع شده است که فعالیت خود را از سال 94 آغاز کرده و اکنون یک ماه است که از تولید آزمایشی پودر مس و پس از آن آغاز تولید شمش مس مات در دستور کار قرار داده است.

در گذشته روش های مختلفی برای  تولید مس از قبیل هیپ لیچینینگ و تانک لیچینینگ استفاده می شد، اما اکنون روش لیچینینگ حوضچه ای پیوسته به عنوان جدیدترین روش تولید مس در ایران به کار می رود.

این کارخانه  با جدیدترین متد لیچینینگ حوضچه ای در ایران با تسهیلات 80 درصدی صندوق بیمه سرمایه گذاری  فعالیت های معدنی شروع به فعالیت کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "قشهد" ۷۷۰ ریال سود گرفتند

مجمع عمومی شرکت شهد در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وآداک" از مجمع سودی نگرفتند

مجمع عمومی شرکت نوسازی و ساختمان تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: