تعداد بازدید : ۱۰۲۷
کد خبر : ۱۸۶۷۷۲
سودآوری « غشهد» در 9 ماهه ابتدایی سال؛
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
بر اساس صورت‌های مالی منتشر شده این شرکت افزایش 188 تنی فروش انواع عصاره و کنستانتره را داشته که از اصلی‌ترین دلایل افزایش درآمدها و سود خالص آن، به شمار می‌آید.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از روند سریع افزایش نرخ انواع کالاها در سال جاری، افزایش قیمت انواع کنسانتره و عصاره میوه موجب افزایش سودآوری و فروش شرکت شهد ایران در 9 ماهه ابتدایی سال مالی 1397 گردیده است.

بر اساس صورت‌های مالی منتشر شده این شرکت افزایش 188 تنی فروش انواع عصاره سیب و میوه در کنار رشد خیره‌کننده قیمت فروش کنستانتره سیب، از اصلی‌ترین دلایل افزایش درآمدها و سود خالص این شرکت هستند.

افزایش سودآوری « غشهد» در سایه افزایش نرخ و میزان تولید در 9 ماهه ابتدایی سال:

اگر چه در عملکرد 9 ماهه شهد ایران شاهد کاهش در حدود 50 درصدی تولید کنستانتره سیب در مقایسه با عملکرد مدت مشابه سال قبل هستیم، اما رشد 204 درصدی قیمت کنسانتره سیب از 24 میلیون ریال به ازای هر تن به 84 میلیون ریال، نه تنها موجب پوشش مبلغی فروش سال گذشته این محصول گردیده بلکه رشدی 58 درصدی را نیز به ثبت رسانده است.

از جمله عوامل قابل توجه در عملکرد 9 ماهه این شرکت می‌توان به افزایش حجم فروش محصولات شرکت با توجه به فرصت به وجود آمده از نظر رشد قیمت‌ها اشاره کرد که این موضوع منجر به تولید محسوس عصاره سیب و میوه در این مدت گردیده است.

سودآوری «غشهد» در عملکرد 9 ماهه این شرکت در حالی اتفاق افتاده که حجم بالای زیان‌انباشته به دلیل عملکرد سال‌های گذشته، به نظر اصلی‌ترین مانع تقسیم سود و بهبود سریع ساختارهای مالی شرکت است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: