تعداد بازدید : ۱۱۳۷
کد خبر : ۱۸۶۹۲۹
ساعت پنج‌ونیم/ 73؛
۲۹ دی ۱۳۹۷
ساعت پنج و نیم امروز نیم‌نگاهی دارد به رشد بیمه‌ای با علامت سوالی بزرگ تا ابرتهاتری به کام بانک‌ها و دولت.
به گزارش بورس‌نیوز، درحالی‌که شاخص‌کل کماکان با نبضی ضعیف به استقبال بهمن‌ماه حرکت می‌کند که آزادشدن قیمت سیمانی‌ها، شفافیت قیمت نفت و عرضه آن در بورس‌انرژی به نفع پتروشیمی‌ها، اقبال به گروه‌های دارویی بخاطر نرخ ارز و البته استقبال از غذایی‌ها در بازار مشهود بوده اما خبر جالب‌تر آنجاست که کارگزاری‌ها پرچم نامفهوم در دست گرفته‌اند.

طبق شنیده‌ها از سخنگوی راه‌پله‌ها که در حال تبدیل شدن به سلطان بوده، برخی کارگزاری‌ها ساز فروختن و رفتن سر می‌دهند و در محافل خصوصی‌ خود انتقاد را پیش‌گرفته‌اند که بازار برای ماندن خوب نیست؛ ای دوستانی که هنوز سفر نکرده‌اید و در این قافله جای دارید، یادتان نرفته که تا 3 سال پیش با یک وانت آمدید و فردا با چند کامیون می‌روید.

احتیاط، بعدا خروج

چندی پیش خبری از دریچه ساعت پنج‌ونیم اطلاع‌رسانی شد که اروپایی از برجام خداحافظی و به ایران پشت کرده‌اند که تکذیبیه‌های فراوانی آمد و گفتند خبر را حذف کنید، اما در تازه‌ترین شنیده‌ها کشورهای اروپایی بعد از نمایش‌های ساختگی مخالفت با آمریکا و مانور روی وعده‌ و وعید‌های لفظی برای حفظ برجام، اکنون منفعت را در آشکارسازی غش به سمت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا دیده‌اند و آماده اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران هستند.

چهار دیپلمات ارشد گفته‌اند «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از بیم آنکه اقدامات سریع علیه ایران به فروپاشی برجام منجر شود، با احتیاط در این زمینه اقدام می‌کند.

رشد بیمه‌ای با علامت سوالی بزرگ

داستان بیمه و شخص ثالث به‌اندازه‌ای مبهم و با ابری مه‌آلود همراه شده که بیمه‌ها اذعان دارند که ای‌خدا بشود، مردم می‌گویند ای‌خدا نشود اما رئیس‌کل بیمه گفته راننده محور شدن بیمه شخص ثالث به مفهوم صدور بیمه نامه برای هر راننده نیست.

بر این اساس بیمه نامه شخص ثالث صرفا برای خودرو صادر می شود و به هیچ وجه  چند بیمه نامه برای یک وسیله نقلیه صادر نمی شود.

اگر تصمیم تغییر نکند باید بگوییم خدایا شکر.

ابر تهاتری به کام بانک‌ها و دولت

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مانده بدهی بانک‌های دولتی در آخر سال ۹۶ به بانک مرکزی با بدهی دولت به بانک مرکزی تهاتر می‌شود اما در خبرهایی که ما شنیده‌ایم 20 بانک حدود 73 هزار میلیارد تومان بدهی دارند و چگونگی این تهاتر هنوز در ابهام وجود دارد.

بانک صادرات ۸۵.۵۱۰میلیارد ریال ، بانک آینده ۴۷.۶۸۶میلیارد ریال، بانک تجارت ۴۰.۰۰۰میلیارد ریال، بانک ملت ۳۰.۰۰۰میلیارد ریال، بانک سرمایه ۲۶.۶۸۶میلیارد ریال، بانک پارسیان ۱۰.۰۰۰، بانک گردشگری ۸.۹۹۱میلیارد ریال، بانک انصار ۲.۷۷۸میلیارد ریال و بانک پاسارگاد ۱.۳۱۶میلیارد ریال از ارقام این بدهی‌ها عنوان شده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع آرشیو
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پربیننده ترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
بورس نیوز جدید در راه است
به علت تغییر پلتفرم پایگاه خبری بورس نیوز، این رسانه از ساعت ۱۳:۰۰ امروز یکشنبه ۳ شهریورماه به مدت ۳ ساعت از دسترس خارج خواهد شد.