کد خبر : ۱۸۷۰۰۷
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران خبر داد:
۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با بیان اینکه بخش عمده مشکل کشتی های حامل نهاده های دامی حل شده است،گفت: مشکل کمبود نهاده ها کماکان وجود دارد.
به گزارش بورس نیوز، علیرضا عزیزالهی با بیان اینکه بخش عمده مشکل کشتی های حامل نهاده های دامی که روی آب مانده بودند، حل شده و این محصولات وارد چرخه توزیع شده اند، اظهارداشت: هم اکنون نهاده ها به همان نرخی که دولت اعلام کرده بود، ذرت ۱۳۵۰ تومان، جو ۱۳۵۰ تومان و کنجاله سویا ۲۴۵۰ تومان عرضه می شود.  

وی درباره اینکه آیا در حال حاضر مشکل کمبود نهاده ها برطرف شده است؟، گفت: مشکل کمبود کماکان وجود دارد. میزان نیاز کشور با آنچه که در دسترس است فاصله زیادی دارد. فعلا مقداری

آرامش در بازار ایجاد شده اما در آینده مشخص نیست وضعیت به چه صورت باشد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور درباره اینکه آیا واردات به اندازه کافی انجام نمی شود؟، افزود: خیر، واردات به اندازه کافی نیست. چون دولت ارز به اندازه لازم تخصیص نداده است، باید ارز تامین شود تا واردات انجام گیرد. بخشی از تجار از نگرانی عدم تامین ارز اصلا اقدام به واردات نمی کنند عده ای هم که واردات انجام می دهند، با مشکل تخصیص به موقع ارز مواجه می شوند.

عزیزالهی تاکید کرد: این مساله علاوه بر اینکه در تامین کالا تاخیر ایجاد می کند باعث افزایش  هزینه دموراژ به قیمت تمام شده می شود. هر کشتی روزی ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار دموراژ باید در بنادر کشور پرداخت کند که این ارقام، هزینه ها را بالا می برد.  

این فعال بخش خصوصی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قاچاق دام از کشور گفت: ما فکر می کنیم حجم قاچاق از کشور زیاد است و همین قاچاق، تنظیم بازار داخل را کاملا تحت تاثیر قرار داده است. نمی خواهیم بگوییم نمی توان جلوی این کار را گرفت اما بهرحال اقدام دشواری است.  

وی درباره اینکه آیا واردات دام زنده می تواند در تنظیم بازار موثر باشد؟، گفت:بهرحال تاثیرگذار خواهد بود اما نمی توان به آن اندازه نیاز بازار، واردات انجام داد.  

عزیزالهی افزود: مردم ما تمایلی به مصرف گوشت گوساله ندارند و مایل به مصرف گوشت گوسفندی هستند که عرضه گوسفند و گوشت گوسفندی هم در بازارهای جهانی محدود است و دست ما برای واردات این نوع دام باز نیست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: