کد خبر : ۱۸۷۰۲۱
نماینده مردم آباده گفت:
۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس با بیان اینکه آمار حرکت منابع بانکی به سمت بازار مسکن نگران کننده است و نشان دهنده وضعیت نامناسب فضای کسب و کار است، ادامه داد: در شرایط کنونی اوضاع تولید بازار مسکن خوب نیست.

به گزارش بورس نیوز، رحیم زارع با اشاره به اعلام خبری مبنی بر اینکه 49 درصد منابع بانک‌ها صرف خرید ملک شده است، گفت: بانک‌ها از ابتدای تشکیل خود به سمت فعالیت در حوزه املاک رفته اند و رقم 49 درصدی منابع بانک‌ها در حوزه مسکن نشان می‌دهد که وضعیت رکود کُشَنده است، وضعیت اشتغال و تولید خوب نیست و توان بازپرداخت تسهیلات توسط تولیدکنندگان وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، افزود: در قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر تاکید شده که بانک‌ها باید املاک و بنگاه‌های خود به ویژه بخش املاک خود را واگذار کنند، اما متاسفانه تاکنون این اقدام به خوبی رخ نداده است.

وی با بیان اینکه آمار حرکت منابع بانکی به سمت بازار مسکن نگران کننده است و نشان دهنده وضعیت نامناسب فضای کسب و کار است، ادامه داد: در شرایط کنونی اوضاع تولید بازار مسکن خوب نیست و این موضوع بیانگر این است که بانک‌ها به دلال، واسطه گر و سوداگر در حوزه مسکن تبدیل شده اند.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس دهم، با بیان اینکه بهترین طرح برای جلوگیری از سوداگری مسکن به ویژه بانک‌ها طرح مالیات بر عایدی سرمایه است، بیان کرد: می‌توان استثناهایی برای برخی افراد در نظر گرفت و برای کسانی که برای وثایق آنها اجراییه صادر می‌شود مهلتی دو ساله تعیین و سپس از آنها مالیات دریافت کرد.

وی افزود: در حال حاضر دو بازار مهم در کشور یعنی بازار خودرو و بازار مسکن، شرایط لازم برای پرداخت مالیات عایدی سرمایه را دارند.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فعالیت‌های سوداگری، رانت و فعالیت‌های غیرمولد در کشور سود بالایی دارد، تصریح کرد: طرح مالیات بر عایدی سرمایه تولید کشور را نجات می‌دهد و اهرمی جدید جهت مدیریت منابع در اختیار دولت قرار می‌دهد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شپلی" در مجمع هیات مدیره انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع "امید"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵برگزار شد.
مجمع

مجمع "چکارن" با چاشنی انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارتن ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ برگزار خواهد شد.
انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "بفجر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: