کد خبر : ۱۸۷۰۲۳
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت:
۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به اختصاص 14 هزار میلیارد دلار ارز به کالاهای اساسی در بودجه سال 98، گفت: متاسفانه قیمت کالاها با افزایش قیمت ارز بالا می‌رود اما با کاهش قیمت ارز پایین بر نمی‌گردد.

به گزارش بورس نیوز، محمدقسیم عثمانی با اشاره به اختصاص 14 هزار میلیارد دلار ارز به کالاهای اساسی در بودجه سال 98، گفت: متاسفانه قیمت کالاها با افزایش قیمت ارز بالا می‌رود اما با کاهش قیمت ارز پایین بر نمی‌گردد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قیمت کالاهایی که توسط دولت عرضه می‌شود، مشخص است، افزود: متاسفانه قیمت کالاهایی که توسط بخش خصوصی عرضه می‌شود با افزایش قیمت ارز صعود می‌کند، اما زمانی که نرخ ارز کاهش می‌یابد از قیمت کالا کاسته نمی شود.

وی ادامه داد: اگر دولت کالاهای اساسی را با نرخ ارز دولتی عرضه نکند قیمت کالاها گران تر می‌شود.

نماینده مردم بوکان در مجلس خانه ملت، با بیان اینکه دولت نباید به جای اختصاص ارز 4 هزار و 200 تومانی به کالاهای اساسی پول آن را به مردم پرداخت کند، اظهار داشت: اگر دولت ارز دولتی به کالاهای اساسی اختصاص ندهد، قطعا در جامعه اثر تورمی دارد و هر پولی که تاکنون پرداخت شده به یک تعهد مادام العمر تبدیل می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید سیستم توزیع کالاهای اساسی را اصلاح کند، افزود: کالاهای اساسی تامین و داخل کشور توزیع می‌شود، اما سیستم درون کشوری مناسب نبوده و این موضوع که چه میزان از کالا در هر شهری که وارد می‌شود به دست مردم رسیده جای سوال دارد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کالاهایی که در ایران ارزان است از سوی کشورهای همسایه خریداری و از کشور خارج می‌شود که باید مانع خروج این کالاها شده و همانند قاچاق با آن برخورد شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: