کد خبر : ۱۸۷۱۲۵
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت:
۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: در شرایط فعلی اقتصاد و با توجه به تنگناهای مختلف، بهره‌گیری از ‌اوراق تأمین مالی ابزار کارآمدی برای باز کردن فضای اقتصادی کشور است.

به گزارش بورس نیوز، علی ابراهیمی، اظهار کرد: در شرایط فعلی اقتصاد و با توجه به تنگناهای مختلف، بهره‌گیری از ‌اوراق تأمین مالی ابزار کارآمدی برای باز کردن فضای اقتصادی کشور است.

نماینده مردم شازند در خانه ملت با بیان اینکه بهره‌گیری از اوراق تامبن مالی به نفع فعالان اقتصادی خواهد بود و به ارتقای جایگاه بازار سرمایه نیز منجر می‌شود، افزود: هرچند در بودجه ۹۸ عرضه نفت در بورس و انتشار اوراق مالی اسلامی و سایر ابزار های مالی دیده شده است اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید از ظرفیت های بازار سرمایه بیشتر استفاده شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس، با بیان اینکه بازار سرمایه شفاف ترین بازار در اقتصاد کشور به شمار می‌رود، گفت: شفافیت درمعاملات بازار سرمایه و اعتبار این نهاد اقتصادی می‌تواند در تامین مالی به دولت کمک بسزایی کند.

ابراهیمی تصریح کرد: ابزارهای نوین بسیاری در بازار سرمایه وجود دارد که می‌تواند اثرگذاری بسیار خوبی در روند فعالیت این بازار داشته باشد. به طور کلی ابزارهای مالی بورس این قابلیت را دارد که سرمایه‌گذاران بسیاری را به سمت این بازار جذب کند.

این نماینده ادامه داد: اگرچه در بودجه ۹۸ شاهد آن هستیم که نقش بازار سرمایه نسبت به سنوات گذشته بیشتر شده اما انتظار این بود که نگاه بودجه سال آینده به بازار سرمایه بیشتر و پررنگ تر باشد.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.