تعداد بازدید : ۸۰۶
کد خبر : ۱۸۷۲۱۴
مدیرعامل بورس تهران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اعلام کرد:‏
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
عرضه‌های اولیه و تثبیت بازار جزو مهمترین فعالیت‌هایی است که برای جذب سرمایه در دستور کار بورس قرار دارد.‏

عرضه‌های اولیه مهم‌ترین ابزار برای کنترل هیجانات بازار

علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران در گفت‌وگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: یکی از کارهای مهم و اولیه که توسط بورس تهران برای حفظ و جذب سرمایه‌های سرگردان و سرمایه‌ی سایر بازارها ازجمله ارز و طلا می‌شود؛ عرضه‌های اولیه است.

وی با بیان این مطلب که عرضه‌های اولیه عمدتاً سودآور هستند، اظهار داشت: در دنیا نیز تأثیر مثبت عرضه‌های اولیه اثبات‌شده است.

مدیرعامل بورس تهران تصریح کرد: مجموعه بورس تهران طوری برای عرضه‌های اولیه برنامه‌ریزی می‌کند که این عرضه‌ها دارای حداقل سود باشند.

وی افزود: پس از عرضه‌های اولیه که جزو مهمترین ابزارهای بورس برای جذب سرمایه از بازار هستند تثبیت بازار نیز بسیار ضروری است که این مهم نیز توسط بورس به‌خوبی انجام می‌شود.

صحرایی در مورد نوع فعالیت‌های تثبیتی شرکت بورس نیز گفت: مشخصاً با ابزارهایی مانند بازار گردانی و صندوق‌های تثبیت‌کننده مانند صندوق تثبیت بازار و یا صندوق توسعه بازار که نقش‌های بازار سازی دارند تثبیت در بازار مدیریت می‌شود.

وی تأکید کرد: برخلاف ادعای برخی در مورد موفق نبودن بازار سرمایه در جذب سرمایه‌های سرگردان، آمارهای ما نشان می‌دهد که بورس کشور در جذب سرمایه‌های سایر بازارها مانند ارز و سکه موفق عمل کرده است.

مدیرعامل بورس تهران در پایان افزود: 52 درصد خریداران بازار سرمایه در سال جاری از افراد حقیقی بوده‌اند و عدد مطلق خرید ایشان نیز بیشتر از عدد فروششان بوده است. بر اساس آمارهای شرکت بورس تهران، افراد حقیقی حدود 3580 هزار میلیارد ریال مازاد خرید به فروش داشته‌اند که این مهم خود نشان‌دهنده ماندگاری افراد و سرمایه‌ها در بازار سرمایه است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.