کد خبر : ۱۸۷۲۱۸
رئیس مجلس شورای اسلامی:
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در نظر داشت صادرات نفت ایران را به صفر برساند، اما موفق نشد و شکست خورد و به هرحال نفت کشور به فروش می‌رسد و با همسایگان ارتباط اقتصادی خوبی داریم، حتی زمانی که تحریم نبود قیمت نفت تلاطم داشت، این اشکال از بودجه متکی به نفت است.

به گزارش بورس نیوز، علی لاریجانی، در نشست کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ گفت: در زمینه سقف صادرات نفت که آن را یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز لحاظ کردید به نظر بنده کار عاقلانه‌ای است، البته ممکن است برخی اطلاعات به شما برسد، یا از سوی برخی مسئولان یا افرادی که صاحب تریبون هستند مطالبی منتقل شود که گاهی دشمن از آن سوءاستفاده می‌کند، اما به نظر بنده با واقعیت انطباق ندارد.

وی افزود: آمریکا در نظر داشت صادرات نفت ایران را به صفر برساند، اما موفق نشد و شکست خورد و به هرحال نفت کشور به فروش می‌رسد و با همسایگان ارتباط اقتصادی خوبی داریم، حتی زمانی که تحریم نبود قیمت نفت تلاطم داشت، این اشکال از بودجه متکی به نفت است. به خاطر دارید زمانی کل بودجه ما از درآمد نفتی ۷ میلیارد دلار بود و با همان سختی کشور را اداره می‌کردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه مسائل مربوط به تحریم‌ها نیست، تصریح کرد: به دست خودمان نباید شرایط را تفسیر کنیم، از این رو تصمیم شما برای صادرات روزانه یک‌ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت را عاقلانه و درست می‌دانم.

لاریجانی گفت: نکات مهم مدنظر مقام معظم رهبری اصلاح ساختار بودجه، عدم وابستگی به نفت، افزایش اشتغال و رشد اقتصادی بدون نفت است، بخشی از این نکات در بودجه سازمان برنامه برای سال ۹۸ تنظیم شد و بقیه سال آینده انجام می‌شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.