کد خبر : ۱۸۷۲۵۰
مهر تایید زنگنه بر انتخاب پارسیان به عنوان هاب سوم پتروشیمی کشور:
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان بهترین منطقه برای توسعه و رشد صنعت پتروشیمی محسوب می شود .در این راستا وزارت نفت، علاقمند به سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران در این منطقه ویژه اقتصادی است.

به گزارش بورس نیوز، بیژن زنگنه وزیر نفت، خداداد غریب پور مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ، بهزاد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مسعود کرباسیان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا، علی آقامحمدی عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از مدیران صنعت پتروشیمی صبح امروز (پنج شنبه ۴ بهمن ماه) درآستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به منظور بازدید از آخرین روند اجرایی پروژه های پتروشیمی از منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان بازدید کردند.

وزیر نفت در بازدید از این منطقه گفت: منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان بهترین منطقه برای توسعه و رشد صنعت پتروشیمی محسوب می شود و در این راستا وزارت نفت، علاقمند به سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران در این منطقه ویژه اقتصادی است.

زنگنه افزود : منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان زمینه خوبی برای توسعه دارد و نزدیک به ۲۰۰۰ هکتار زمین در این منطقه است که می تواند در اختیار پتروشیمی قرار گیرد.در این خصوص باید مطالعات و طراحی های لازم در مورد جایگزینی واحدها به خصوص روابط بین واحدها، تامین خوراک و انتقال محصول به بندر توسط مشاور و نظارت شرکت ملی صنایع پتروشیمی انجام شود تا به نتیجه برسد.در حال حاضر وضعیت خوراک بسیار خوب است و طرح هایی که بین ۴۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند باید پیگیری شوند تا ظرف دوسال آینده به بهره برداری برسند.

در ادامه غریب پور مدیرعامل ایمیدرو با ابراز خشنودی از سفر وزیر نفت به این منطقه مهم اقتصادی ضمن اشاره به ظرفیت های این منطقه اعلام کرد: توسعه و پیشرفت زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان مورد توجه و از اولویت های ایمیدرو است .

همچنین در حاشیه بازدید وزیر نفت از منطقه صنایع انرژی بر پارسیان جلسه ای با حضور بهزاد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، خداداد غریب پور مدیر عامل سازمان ایمیدرو و حسن شاهرخی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در خصوص برنامه جامع توسعه صنایع انرژی بر پارسیان به عنوان قطب سوم توسعه صنعت پتروشیمی برگزارشد.

در این جلسه ظرفیت های دو شرکت برای تامین هرچه سریعتر زیر ساخت های لازم بررسی شد و مقرر گردید اقدامات اجرایی از جمله استحصال و تسطیح اراضی ، تامین آب و برق، احداث جاده های ارتباطی و توسعه بندر به منظور استقرار صنایع پتروشیمی در منطقه تسریع شود تا فرایند توسعه و سرمایه گذاری در این منطقه هرچه زودتر آغاز  شود.

همچنین در پایان جلسه مقرر شد تهیه طرح جامع توسعه این منطقه (MDP)  هرچه سریع تر اجرایی گردد.

براساس این گزارش منطقه پارسیان با توجه به زیر ساخت های فنی- تخصصی ایجاد شده و در دست ساخت، از جمله نزدیکی به منطقه عسلویه و منابع خوراک، اخذ مجوز های قانونی، نزدیکی به فرودگاه و در مجاورت دریا بودن به عنوان یک هاب صنعت پتروشیمی است.تاکنون برای ۳ طرح پتروشیمی GTX در این منطقه مجوز صادر شده و با توجه به امتیازات برجسته این منطقه پیش بینی می شود بعنوان قطب  جدیدپتروشیمی ، بستر توسعه این صنعت در شرق عسلویه گردد.

این منطقه در ۱۵ کیلومتری غرب شهر پارسیان در استان هرمزگان و به مساحت ۹۸۰۰ هکتار قراردارد. این منطقه یکی از قطب های توسعه در کشور است که با توجه به مؤلفه‏ های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی، زیست محیطی و جغرافیایی، امکان استقرار صنایع مختلف انرژی‏ بر درآن فراهم است. براساس برنامه های ترسیم شده در این منطقه ویژه به جز توسعه صنعت پتروشیمی، ایجاد صنایعی همچون فولاد، صنایع آلومینیم، آلومینا و توسعه زیر ساخت ها، از جمله اسکله های صادراتی و تولید برق و آب توسط سازمان ایمیدرو در دست اجراست.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "قشهد" ۷۷۰ ریال سود گرفتند

مجمع عمومی شرکت شهد در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وآداک" از مجمع سودی نگرفتند

مجمع عمومی شرکت نوسازی و ساختمان تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: