کد خبر : ۱۸۷۲۹۹
کارشناس بازار سرمایه گفت:
۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
کارشناس بازار سرمایه گفت: انتظار معامله‌گران از انتشار گزارش‌های ۹ ماهه شرکت‌ها همراه با امیدواری و مثبت است که علاوه بر جزئیات این گزارش‌ها، جو روانی مثبت که در انتظار انتشار این گزارش‌ها است و نیز می‌تواند تا حدود زیادی بر روند مثبت و رو به رشد شاخص بورس و قیمت‌ها در بازار سهام اثرگذار باشد.

به گزارش بورس نیوز، ابراهیم خلیلی با اشاره به اینکه معاملات بورس اوراق بهادار این روزها شرایط متعادلی را پشت سر می‌گذارد، گفت: موضوعاتی همچون قیمت جهانی نفت، موارد مربوط به بودجه سال آینده و انتشار گزارش‌های ۹ ماهه شرکت‌ها از جمله مواردی هستند که تا پایان سال بیشترین اثرگذاری را بر معاملات این بازار از خود به جا خواهند گذاشت.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در این زمینه انتظار معامله‌گران از انتشار گزارش‌های ۹ ماهه شرکت‌ها همراه با امیدواری و مثبت است که علاوه بر جزئیات این گزارش‌ها، جو روانی مثبت که در انتظار انتشار این گزارش‌ها است و نیز می‌تواند تا حدود زیادی بر روند مثبت و رو به رشد شاخص بورس و قیمت‌ها در بازار سهام اثرگذار باشد.

وی اضافه کرد: در این زمینه بررسی گزارش صنایع مختلف نشان می‌دهد به عنوان مثال شرکت‌های پالایشگاهی از جمله نمادهایی هستند که از رشد سود در فصل پاییز برخوردار هستند، چرا که آزادسازی نرخ محصولات پالایشی در بورس کالا مهم ترین علت جهش سودآوری آنها بوده است. ضمن این که باید به این مورد قیمت بالای نرخ ارز را نیز اضافه کرد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در مقابل اما گروه‌هایی نیز در بازار سهام وجود دارند که اثر مثبت گزاراش‌های مثبت سایر گروه‌ها را تا حدود خنثی می‌کنند، به عنوان مثال گروه خودرویی از جمله گروه‌هایی هستند که پیش‌بینی می‌شود یکی از ضعیف‌ترین گزارش‌ها را ارائه دهند.

خلیلی گفت: بالا رفتن هزینه تمام شده، تاخیر در اعلام افزایش قیمت خودرو و کاهش سطح تولید از جمله عواملی هستند که گزارش‌های ضعیف را برای این شرکت‌ها رقم می‌زند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شپلی" در مجمع هیات مدیره انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع "امید"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵برگزار شد.
مجمع

مجمع "چکارن" با چاشنی انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارتن ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ برگزار خواهد شد.
انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "بفجر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: