تعداد بازدید : ۷۹۰
کد خبر : ۱۸۷۳۲۳
عضو هیئت مدیره انجمن قطعه‌سازان گفت:
۰۶ بهمن ۱۳۹۷
عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان با اشاره به جلسات این انجمن با مدیران دو خودروساز اصلی کشور گفت: علت اصلی ممانعت خودروسازان از افزایش قیمت قطعه مخالفت شورای رقابت با افزایش قیمت تمام شده خودرو بود اما به تازگی ایران خودرو وعده افزایش ۷۰ درصدی قیمت قطعه را با ارائه اسناد مثبت داده است.

به گزارش بورس نیوز، فرهاد بهنیا، عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان با اشاره به جلسات این انجمن با مدیران دو خودروساز اصلی کشور گفت: علت اصلی ممانعت خودروسازان از افزایش قیمت قطعه مخالفت شورای رقابت با افزایش قیمت تمام شده خودرو بود اما به تازگی ایران خودرو وعده افزایش ۷۰ درصدی قیمت قطعه را با ارائه اسناد مثبت داده است.

وی در خصوص خودروسازی سایپا گفت: متاسفانه به دلیل تغییرات پی در پی مدیران این شرکت نتوانستیم جلسه‌ای برای تعیین تکلیف قیمت قطعه داشته باشیم اما ایران خودرو قول داد که علاوه بر افزایش قیمت ۸۵ تا ۹۰ درصد از تسهیلاتی که دریافت می‌کند را جهت پرداخت مطالبات به قطعه‌سازان اختصاص دهد.

وی ادامه داد: از ۱۱ هزار میلیارد تومانی که قرار است به این دو خودروساز در قالب تسهیلات پرداخت شود چهار هزار میلیارد تومان آن به صورت ریالی و ۷ هزار میلیارد تومان به صورت تسهیلات ارزی برای واردات مواد اولیه است که ایران خودرو قرار است ۸۵ تا ۹۰ درصد از سهم دو هزار میلیارد تومانی تسهیلات ریالی را به خودروسازان پرداخت کند که این مساله کمک بزرگی به صنعت قطعه‌سازی خواهد بود.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه نسبت به سال ۹۶ گفت: قیمت آلومینیوم سال گذشته ۲۳۰۰ تومان بوده و امسال ۶۱۰۰ تومان است. قیمت فولاد از ۱۸۰۰ به ۴۸۰۰ تومان و قیمت سرب از ۷۵۰۰ به ۲۸ هزار تومان افزایش پیدا کرده است این افزایش قیمت چاره‌ای به غیر از بالا بردن قیمت قطعات خودرو نگذاشته است.

وی افزود: ممانعت شورای رقابت از افزایش قیمت خودرو همگام با افزایش نرخ ارز و مواد اولیه باعث شد که این صنعت در آستانه تعطیلی قرار بگیرد.

وی در خصوص پژو ۳۰۱ گفت: برنامه خودکفایی تولید پژو ۳۰۱ تا پایان سال آینده در دستور کار قرار دارد و با توجه به دانش و توان فنی داخلی سعی داریم تمام قطعات آن را همچون قطعات استراتژیک مانند ایربک و ای‌بی‌اس را در داخل تولید کنیم.

بهنیا در خصوص خروج دو کمپانی پژو و رنو از کشور گفت: بر اساس آمار رنو ۱۱۵ هزار خودرو و پژو حدود ۴۰ هزار خودرو در کشور ما فروخته‌اند و پس از آن کشور را ترک کردند در حالی که پس از توافق هسته‌ای هنگامی که از مدیران وزارت صمت در خصوص بدعهدی این دو شرکت سوال می‌کردیم تضمین می‌دادند که آنها آمده‌اند که بمانند و تضمین‌های لازم از آنها گرفته شده است. بر همین اساس ما همچنان به دنبال دریافت غرامت از این دو خودروساز هستیم زیرا تمام خودروهای پلتفرم مشترک این دو شرکت نیمه‌کاره رها شده‌اند بنابراین ما باید اکنون از محل تضامین غرامت دریافت کنیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع آرشیو
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پربیننده ترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
بورس نیوز جدید در راه است
به علت تغییر پلتفرم پایگاه خبری بورس نیوز، این رسانه از ساعت ۱۳:۰۰ امروز یکشنبه ۳ شهریورماه به مدت ۳ ساعت از دسترس خارج خواهد شد.