تعداد بازدید : ۵۷۳
کد خبر : ۱۸۷۳۸۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:
۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بازار سرمایه شفاف‌تر و منطقی‌‌تر از هر بازاری است و سهم این بازار از بودجه سال ۹۸ نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده است.

به گزارش بورس نیوز، احمد انارکی محمدی اظهار کرد: بازار سرمایه شفاف‌تر و منطقی‌‌تر از هر بازاری است و سهم این بازار از بودجه سال ۹۸ نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه استفاده از ابزارهای مالی برای تامین منابع مالی دولت همانند سنوات گذشته در بودجه مورد توجه قرار گرفته است، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و مشکلات موجود در کشوراستفاده از انواع ‌اوراق برای تأمین مالی ابزار کارآمدی برای گشایش فضای اقتصاد کشور است.

به گفته عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بازار سرمایه با توجه به ظرفیت‌های بالایی که دارد می تواند در تامین منابع مالی به دولت کمک بسزایی کند.

انارکی محمدی تاکید کرد: امکانات و ابزارهای نوین بازارسرمایه در کنار ارتقای شفافیت، قابلیت مانور دولت را در تأمین مالی پروژه‌های نیمه تمام و کاهش هزینه‌ها افزایش خواهد داد .

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برنامه‌ریزی‌ها در بودجه سال 98 به گونه ای است که دولت با کمک بازار سرمایه بتواند از شرایط خاص اقتصادی و تشدید تحریم‌ها که در سال آینده با آن رو به رو است، عبور کند.

وی به عرضه نفت در بورس اشاره کرد و با تاکید بر اینکه عرضه نفت خام در بورس حرکتی پسندیده و مثبت بود، افزود: در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۹۸، مجلس گامی اساسی برای بی‌اثرکردن تحریم‌ها برداشته و با فروش نفت در بورس مانع کسری بودجه دولت در سال ۹۸می شود.

وی با بیان اینکه بورس، ابزار شفاف و مناسبی برای عرضه نفت است، تصریح کرد: در صورت اجرای تحریم‌ها در سال آینده، عرضه نفت خام در بورس که در بودجه 98 نیز دیده شده است می تواند راهکار خوبی برای گذر از تحریم‌ها باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به نقش بورس کالا اشاره کرد و اظهارداشت: اگر می خواهیم در زمان اعمال فشار تحریم‌ها بر اقتصاد ایران، شاهد آرامش در بازارهای مختلف باشیم و مواد اولیه مهم و تاثیرگذار بر زندگی مردم، براساس عدالت و به دور از دلالی به دست تولیدکننده پایین‌دستی و مصرف‌کننده نهایی برسد، راهی جز انجام معاملات در بستری شفاف به نام بورس کالا نداریم.

انارکی محمدی عنوان کرد: از طریق معاملات زیرزمینی و پنهانی به هیچ عنوان نمی‌توان از تولیدکنندگان حمایت کرد، همچنین در شرایط غیرشفاف با سخت ترین قوانین و مقررات نیز نمی توان مانع از رفتارهای سوداگری و احتکار شد، از این رو شفافیت و در مبادلات بهترین راه مقابله در برابر التهابات است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: