کد خبر : ۱۸۷۴۵۵
سرپرست راه‌اندازی پالایشگاه خشکی طرح توسعه فاز ١٣ پارس جنوبی گفت:
۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
سرپرست راه‌اندازی پالایشگاه خشکی طرح توسعه فاز ١٣ پارس جنوبی گفت: پس از تحقق تولید از نخستین سکوی دریایی و تکمیل تدریجی زنجیره ارزش در فاز ١٣ پارس جنوبی، تولید و ذخیره‌سازی میعانات گازی در پالایشگاه این طرح آغاز شد.

به گزارش بورس نیوز، ساسان عربی اظهار کرد: پس از تحقق تولید از نخستین سکوی دریایی و تکمیل تدریجی زنجیره ارزش در فاز ١٣ پارس جنوبی، تولید و ذخیره‌سازی میعانات گازی در پالایشگاه این طرح آغاز شد.

به گفته وی، تولید میعانات گازی در پالایشگاه طرح توسعه فاز ١٣ پارس جنوبی با توجه به بهره‌برداری از واحدهای تثبیت میعانات گازی (۱۰۳)، پشتیبان تثبیت میعانات گازی (١١٠) و مخازن ذخیره‌سازی این محصول (۱۴۳) صورت گرفته است.

میعانات گازی از جمله محصولات ارزشمند فرآوری شده از گاز ترش بخش فراساحل و نتیجه تحقق توسعه و بهره‌برداری کامل از واحدهای فرآیندمحور پالایشگاهی است.

سرپرست راه‌اندازی پالایشگاه خشکی طرح توسعه فاز ١٣ پارس جنوبی اظهار کرد: با تولید این محصول، گام مهمی در ارزش‌آفرینی به تولیدات اولیه این طرح از طریق استفاده در صنایع پایین‌دستی برداشته می‌شود.

با بهره‌برداری کامل از چهار سکوی دریایی طرح توسعه فاز ١٣ پارس جنوبی و فرآوری گاز این سکوها در پالایشگاه این طرح، روزانه حدود ٧٥ هزار بشکه میعانات گازی تولید خواهد شد.

افزون بر تحقق استحصال و دانه‌بندی گوگرد در پایان هفته گذشته، اتان تولیدی فاز ١٣ پارس جنوبی، دیگر محصول فرآوری شده این طرح، برای نخستین بار و به‌طور پیوسته به مجتمعهای پتروشیمی منطقه پارس جنوبی ارسال شد.

فاز ١٣ پارس جنوبی با هدف برداشت روزانه ٥٦ میلیون مترمکعب گاز ترش از میدان مشترک، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد و تولید سالانه ۱,۰۵ میلیون تن گاز مایع (پروپان و بوتان) و یک میلیون تن اتان به منظور تامین خوراک واحدهای پتروشیمی توسعه می‌یابد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سود ۱۲۰۰ ریالی مجمع

سود ۱۲۰۰ ریالی مجمع "سدشت" در جیب سهامداران

مجمع عمومی شرکت سیمان دشتستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار شد.
مجمع

مجمع "بگیلان" ۶۱۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت توسعه مسیر برق گیلان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار شد.
دورهمی

دورهمی "وسبحان" با چاشنی افزایش سرمایه

مجمع فوق العاده شرکت سرمايه گذاري سبحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "خفنر" بخوانند

شرکت فنرسازی خاور از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.