تعداد بازدید : ۶۷۷
کد خبر : ۱۸۷۵۳۱
مدیرعامل فرابورس گفت:
۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
مدیرعامل فرابورس گفت:بالغ بر ۱۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراقی که قبلا منتشر شده و در سال آتی سررسید می‌شود جزو مصارف بودجه در نظر گرفته شده و برای آن چاره‌اندیشی شده است .

به گزارش بورس نیوز، امیر هامونی با اشاره به اینکه بخش عمده این افزایش به اسناد خزانه اسلامی برمی‌گردد که طی دو بند به بودجه اضافه شده است، اظهار کرد: تمام سازوکارها برای تسویه اوراقی که سال‌های قبل منتشر شده و در سال ۹۸ سررسید می‌شوند نیز به درستی در بودجه دیده شده است؛ به طوری که بالغ بر ۱۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراقی که قبلا منتشر شده و در سال آتی سررسید می‌شود جزو مصارف بودجه در نظر گرفته شده و برای آن چاره‌اندیشی شده است .

هامونی همچنین با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های بسیار خوبی را که دولت در بودجه ۹۸ دیده، عملیات بازار باز است، ادامه داد: رقم ۲۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به بانک‌ها می‌تواند «اوراق بهادارسازی» شود و این میزان اوراق بهادارسازی می‌تواند ابزاری برای عملیات «بازار باز» بانک مرکزی باشد.

مدیرعامل فرابورس ایران ادامه داد: بانک مرکزی با خرید و فروش این اوراق در بازار ما می‌تواند بدهی دولت را از بانک‌ها به خود بانک مرکزی منتقل کند و در واقع با یک تیر چند نشان بزند.

هامونی بیان کرد: عملیات «بازار باز» بانک مرکزی، هم می‌تواند بدهی دولت به بانک‌ها را تسویه و هم ترازنامه بانک‌ها را مرتب‌تر کند، علاوه بر آنکه تنظیم نرخ در بازار بدهی نیز نتیجه عملیات بازار باز خواهد بود و در صورتی که این موضوع عملیاتی شود کمک می‌کند تا بحث تنظیم نرخ در این بازار در مسیر درستی قرار گیرد.

مدیرعامل فرابورس ایران نتایج مثبت معاملات اسناد خزانه اسلامی در فرابورس ایران برای اقتصاد ایران را نیز به این صورت تشریح کرد که معاملات این اوراق به حساب‌های دولت نظم می‌بخشد و موجب جریان نقدینگی در اقتصاد و استمرار فعالیت‌های عمرانی و زیرساختی می‌شود؛ علاوه بر این، به یمن این ابزار، ارتقای رتبه اعتباری دولت در رتبه‌سنجی نهادهای بین‌المللی جدید تامین مالی امکان‌پذیر خواهد بود.

هامونی در پایان اظهار کرد: با کمک این اوراق، شاهد کشف نرخ بدون ریسک در اقتصاد هستیم که به عنوان شاخص مناسبی از نرخ اوراق بدون ریسک تلقی می‌شود؛ ضمن آنکه قابلیت نقدشوندگی بالای این اسناد از دیگر ویژگی‌های مثبت آن محسوب می‌شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: