تعداد بازدید : ۸۳۷
کد خبر : ۱۸۷۶۰۵
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: اگر قرار است فروش نفت به بخش خصوصی واگذار شود، این موضوع بهتر است در فضایی بسیار شفاف و از طریق بورس باید صورت ‌گیرد.

به گزارش بورس نیوز، بهروز نعمتی اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی تحریم و مشکلات پیش روی صنعت نفت، مجلس و دولت اقداماتی را در زمینه فروش نفت در دستور کار دارند و راه‌های متعددی را پیش‌بینی کرده‌اند که یکی از روش‌ها برای فروش نفت، بورس انرژی است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس افزود: اگر قرار است فروش نفت به بخش خصوصی واگذار شود، این موضوع بهتر است در فضایی بسیار شفاف و از طریق بورس باید صورت ‌گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اعتماد دولت به بخش خصوصی اظهار داشت: دولت باید به بخش خصوصی این اطمینان را بدهد که فروش نفت فقط برای یک زمان محدود و خاص نیست و از لحاظ زمانی محدودیتی برای عرضه نخواهد گذاشت. در این صورت است که شرکت‌های خصوصی راحت‌تر می‌توانند به بازار نفت ورود پیدا کنند.

نعمتی به تجربه دیگر کشورها در این زمینه اشاره کرد و افزود: باید به این نکته توجه داشت در فضایی که همه دنیا معاملات خود را از طریق بازار سرمایه و بورس انجام می‌دهند و تجربیات خوبی هم به دست آورده اند، ما نیز به این سمت حرکت کرده و معاملات خود را در بورس انجام دهیم .

وی سپس به برخی سخنان غیر رسمی درباره معامله نفت در پشت درهای بسته ، پشت کریدورها و تاثیر آن بر ثبات بازار اشاره کرد و گفت: بیژن زنگنه وزیر نفت و دیگر دوستان در وزارت نفت بارها در جلسات کمیسیون انرژی با صراحت و شفافیت بر این مسأله تاکید کرده اند که هرگز با هیچ‌کس در پستوها مذاکره نمی کنند و عرضه نفت در بورس از ثبات کامل برخوردار خواهد بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان تصریح کرد: خرید و فروش نفت در بورس، در کنار رونق بخشی به این بازار در روزهای تحریم، باعث خواهد شد بحث شفاف‌سازی و حذف رانت‌ها نیز به‌ خوبی مدیریت شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: