تعداد بازدید : ۷۴۱
کد خبر : ۱۸۷۷۳۵
در سطح مناطق نفت خیز جنوب اتفاق افتاد؛
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز کارون گفت: شرکت کارون در چرخه اقتصاد کشور و صنعت نفت ایران جایگاهی منحصر به فرد و راهبردی دارد. این شرکت مسئولیت تامین خوراک برخی پالایشگاه‌ها به‌ویژه پالایشگاه تهران، آبادان و پتروشیمی‌های مارون و بندر امام را به‌عهده دارد.

به گزارش بورس نیوز، محسن دهانزاده با اشاره به رتبه نخست شرکت بهرهبرداری نفت و گاز کارون در تولید نفت، گاز و مایعات گازی در سطح مناطق نفتخیز جنوب گفت: شرکت کارون در چرخه اقتصاد کشور و صنعت نفت ایران جایگاهی منحصر به فرد و راهبردی دارد. این شرکت مسئولیت تامین خوراک برخی پالایشگاه‌ها به‌ویژه پالایشگاه تهران، آبادان و پتروشیمی‌های مارون و بندر امام را به‌عهده دارد و روزانه مقادیر مشخصی نفت، به خط لوله صادراتی ارسال می‌کند و مقادیر مشخصی گاز به شرکت ملی گاز ایران تحویل میدهد.

وی افزود: مسئولیت اصلی ما تولید موثر، ایمن و مستمر براساس مصوبه‌های هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران است.

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز کارون افزود: شرکت نفت و گاز کارون ۴۲ واحد فرآورشی، ۶۵۰۰ کیلومتر انواع خطوط لوله و ۲۸۰ ایستگاه اصلی و فرعی برق را داراست و همچنین نقش محوری در ترانزیت نفت دیگر شرکتها از جمله شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، شرکت بهرهبرداری نفت و گاز اروندان و شرکتهای بهرهبرداری نفت و گاز مسجدسلیمان به‌عهده دارد.

دهانزاده صیانت از تاسیسات و تعمیرات اساسی را یکی از فعالیتهای مهم و مستمر شرکت نفت و کارون دانست و اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۲۰ مورد عملیات تعمیر از سوی دستگاههای لوله مغزی سیار روی چاههای توسعه‌ای، تعمیری و ترمیمی، ۵۲۴ مورد بازرسی در بخش بالادستی چاه و ۴۵۱۰۰ موضع ضخامتسنجی خطوط لوله انجام شده است.

وی افزود: با توجه به عبور خطوط لوله این شرکت از رودخانهها و نهرها و مجاورت مناطق مسکونی، در مسیر ایمنسازی، این خطوط لوله به‌طور مستمر ضخامتسنجی و پشتیبانی میشود.

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز کارون اظهار کرد: کارخانههای تقویت فشار گاز آسماری شماره ۲، تقویت فشار گاز آسماری شماره ۵، کارخانه گاز و گاز مایع ۶۰۰، واحد فرآورش شماره ۲ و واحد مشترک گاز و گاز مایع ۷۰۰ در ۱۰ ماه نخست امسال تعمیر اساسی شدهاند.

دهانزاده تصریح کرد: برای نخستینبار در سطح مناطق نفتخیز، انتقال اطلاعات به دفاتر مهندسین خوردگی از طریق سیستمهای تلفن همراه میسر شد؛ زنده بودن سیستمهای حفاظت کاتدی به تزریق جریان برق است و به‌وسیله تلفن همراه به‌طور مستمر اطلاعات حیاتی این سیستمها به مهندسان منتقل میشود و کمتر به حضور فیزیکی آنان نیاز است.

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز کارون اظهار کرد: چاههای ما در نیمه دوم عمر خود هستند و نفت این چاهها نمکی شده است و برای فروش و استفاده نیاز به نمک‌زدایی دارد؛ پساب واحدهای نمک‌زدایی بسیار خورنده است و چون سرعت خرابی دستگاههای تزریق پساب ما بسیار زیاد بود از ساخت قطعه به سمت ساخت تجهیزات مقاوم در مقابل خوردگی رفتیم. با این نگاه جدید، تجهیزات ساخته شد و اخیرا در واحد اهواز ۱ نصب شده و در حال استفاده است.

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز کارون گفت: ۲۱۳ قلم کالا در ۱۰ ماه نخست امسال با حمایت و پشتیبانی شرکت نفت و گاز کارون از سوی سازندگان داخلی ساخته شده و با موفقیت در حال استفاده است و خوشبختانه در ۱۰ ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته در حوزه ساخت قطعه داخلی ۲۵ درصد رشد داشتیم.

وی افزود: ایمنسازی کریدور خطوط انتقال نفت در محل عبور از رودخانه کارون را یکی از اقدامهای مهم شرکت کارون در حوزه پدافند غیرعامل دانست و افزود: با نصب سینیهایی در زیر کریدور خطوط انتقال نفت در محل عبور از رودخانه کارون برای هدایت نفت ناشی از نشت احتمالی به حوضچهها، از آلودگی رودخانه و محیط جلوگیری شد.

دهانزاده اظهار کرد: در ۱۰ ماهه نخست امسال ۳۲ هزار بشکه نفت از سوی دستگاههای MOT استحصال و سبب جلوگیری از انتشار ۱۵ هزار تن گاز co۲ به محیط زیست شده است. از ابتدای به کارگیری این تجهیز تاکنون با انجام ۱۲۶۳مورد عملیات، افزون بر استحصال حدود یک میلیون و ۳۸۵ هزار بشکه نفت خام به ارزش تقریبی ۴۰۷۱ میلیارد ریال، به منظور عمل به مسئولیتهای اجتماعی و صیانت از محیط زیست، از انتشار گازهای آلاینده‌های به هوا پیشگیری شده است.

وی افزود: پروژه بهسوزی مشعل بنگستان واحد بهرهبرداری شماره ۳ اهواز به روش تزریق گاز برای نخستین بار در سطح مناطق نفتخیز جنوب با استفاده از توان شرکتهای بومی استان خوزستان در شهریور امسال با حضور استاندار خوزستان و با اعتبار پروژه حدود ۲۰ میلیارد ریال راهاندازی شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون افزود: این پروژه با پیشگیری از سوزانده شدن روزانه ۱۰ میلیون فوت مکعب گاز همراه به پاکیزگی هوای کلانشهر اهواز کمک میکند و ماهانه به میزان ۸۱۰ هزار دلار صرفه اقتصادی دارد. همه هزینههای پروژه تنها در مدت ۱۸ روز پس از راهاندازی مستهلک شد.

دهانزاده با اشاره به اجرای پروژه بهسوزی مشعل بنگستان واحد بهرهبرداری شماره ۲ اهواز اظهار کرد: این پروژه به روش تزریق هوا و برای نخستینبار در سطح مناطق نفتخیز جنوب در حال اجرا است و بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. اعتبار این پروژه حدود ۳۵ میلیارد ریال برآورد شده است و با پیشگیری از سوزانده شدن روزانه ۱۲ میلیون فوت مکعب گاز همراه به پاکیزگی هوای کلانشهر اهواز کمک شایانی خواهد کرد و ماهانه به میزان ۹۷۰ هزار دلار صرفه اقتصادی خواهد داشت.

وی با اشاره به برخورداری شرکت نفت و گاز کارون از نیروهای کارشناسی و مهارتی گفت: حدود ۶۳۰ دوره آموزشی در این شرکت برگزار شده و سرانه آموزشی این شرکت حدود ۳۴ نفر ساعت است.

دهانزاده با اشاره به بخشودگی مالیاتی برای کارکنانی که در واحدهای مناطق کمتر توسعه یافته مشغول به کار هستند، معافیت مالیاتی ایثارگران قرارداد مدت موقت و ارکان ثالث و کمکهای بلاعوض (مددکاری) به نیروهای ارکان ثالث را از دیگر اقدامهای انجام شده در حوزه منابع انسانی در شرکت نفت و گاز کارون دانست.

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز کارون گفت: نقش حماسی و جانفشانی کارکنان صنعت نفت جنوب در تحقق اهداف و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی غیرقابل انکار است. حضور قاطع کارکنان مناطق نفتخیز جنوب در اعتصابات صنعت نفت و بستن شیرهای نفت به فرمان حضرت امام (ره) حرکتی تاریخی بود که ضربهای مهلک به پیکر رژیم ستمشاهی وارد کرد و تحقق پیروزی نهایی انقلاب اسلامی را سرعت بخشید. مهندسان خارجی که با به ثمر نشستن انقلاب اسلامی از ایران خارج شدند هیچ گاه فکر نمی کردند که مهندسان ایرانی بتوانند همه امور را به دست بگیرند و صنعت نفت ایران روی پای خود بایستد.

دهانزاده اظهار کرد: شرکت ملی نفت ایران شایسته است در آینده از حوزه مخزنداری عبور کند و به صدور و انتقال دانش فنی در سطح بینالملل بیندیشد. نگاه جهانی و عملکرد خوب داخلی در کنار یکدیگر به پیشرفت و ارتقای ما کمک خواهد کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: