تعداد بازدید : ۷۲۸
کد خبر : ۱۸۷۷۷۸
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:
۱۴ بهمن ۱۳۹۷
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به دستور رئیس جمهوری برای تامین نقدینگی و کمک به سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی تزریق می شود.
به گزارش بورس نیوز، رضا رحمانی افزود: این مبلغ در بهمن و اسفند ماه برای واحدهایی که در چرخه تولید و فروش فعال هستند تزریق می شود تا مشکلی بابت نقدینگی برای تکمیل ظرفیت نداشته باشند.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید از برنامه های مهم دولت است اضافه کرد: به این منظور با تمامی دستگاه های مرتبط با بخش تولید نشست هایی داشته ایم که اصلاحاتی در جاهایی صورت گرفته و مابقی نیز در حال انجام دادن است.

رحمانی با اشاره به دستاوردهای 40 سال انقلاب اسلامی در بخش تولید و صنعت گفت: اوایل انقلاب کمتر از سه شهرک صنعتی در کشور داشته ایم اما امروز این تعداد به بیش از 970 شهرک صنعتی مصوب رسیده است.

وی ادامه داد: امروز کشور ما در برخی تولیدات صنعتی جزء 10 کشور برتر دنیا است، به نحوی که در اوایل انقلاب تولید فولاد ما تنها 500 هزار تن بوده اما امروز این مقدار به 220 میلیون تن رسیده است.

رحمانی با بیان اینکه تولید واقعی مس در کشور 500 هزار تن است افزود: سه پروژه بزرگ در این بخش در سه ماهه اول سال آینده راه اندازی می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به پروژه های دهه فجر امسال اشاره و خاطرنشان کرد: 209 طرح در ایام الله دهه فجر امسال در سراسر کشور با اعتبار 370 هزار میلیارد ریال بهره برداری می رسد.
رحمانی گفت: اشتغال مستقیم ایجاد شده با راه اندازی این طرح ها بیش از 20 هزار نفر است.

وی با اشاره به اینکه حفظ تولید اولویت دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت است گفت: در برخی از حوزه از جمله قطعه سازان موضوع ما ساماندهی است، نمی توانیم وضع موجود را نادیده بگیریم، اما برنامه های به صورت بلند مدت و به تدریج اجرایی می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه مواد اولیه و قطعات مربوط به تولید در مناطق ویژه بدون ثبت سفارش صورت می گیرد و دولت نیز آن را تصویب کرده است گفت: برخی واحد ها هستند که یک قطعه می آورند برای اینکه خط تولید شان نخوابد که به این منظور نیز پیگیری هایی توسط معاونت صنایع صورت گرفته تا واردات بدون انتقال ارز برای این واحدها صورت گیرد.

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نیاز است تا گمرک ها نیز همکاری های بیشتری داشته باشند افزود: برای سال آینده باید صادرات محور باشیم، چرا که در صورتی که صادرات را جدی نگیریم با مشکل مواجه می شویم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع آرشیو
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پربیننده ترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
بورس نیوز جدید در راه است
به علت تغییر پلتفرم پایگاه خبری بورس نیوز، این رسانه از ساعت ۱۳:۰۰ امروز یکشنبه ۳ شهریورماه به مدت ۳ ساعت از دسترس خارج خواهد شد.