کد خبر : ۱۸۷۸۰۳
نماینده مردم قائم شهر گفت:
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه سال 98 به دلیل تحریم‌ها وابستگی بودجه به نفت بیشتر شده است، افزود: به حسب آمارهای موجود حدود 67 درصد بودجه سال آینده مستقیم و غیرمستقیم وابسته به نفت خواهد بود، این درصد در سال 97 زیر 40 درصد است.

به گزارش بورس نیوز، سیدعلی ادیانی درخصوص افزایش وابستگی بودجه به نفت طی سال 98، گفت: طبق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، سیاست‌های کلی نظام و قانون برنامه ششم توسعه کشور باید به تدریج وابستگی بودجه سالانه به نفت کم شود، کاهش وابستگی به نفت یا همان بودجه منهای نفت، به معنای عدم تولید، فروش نفت و تبدیل میعانات گازی به فرآورده‌های مختلف نیست بلکه درآمدهای حاصل از آن را نباید خرج هزینه‌های جاری کشور کرد.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در خانه ملت، با بیان اینکه سال 98 به دلیل تحریم‌ها وابستگی بودجه به نفت بیشتر شده است، افزود: به حسب آمارهای موجود حدود 67 درصد بودجه سال آینده مستقیم و غیرمستقیم وابسته به نفت خواهد بود، این درصد در سال 97 زیر 40 درصد است.

وی گفت: نفت و مالیات دو بال اصلی درآمدی کشور هستند هرچند نمی‌توان چندان بر روی بودجه‌ها و درآمدهای مالیاتی حساب باز کرد و حداکثر بتوان به روال سال جاری یا نهایتا حدود 11 درصد افزایش درآمد از این محل داشته باشیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه با توجه به تحریم‌ها بودجه سال 98 نیز به سختی بر مبنای فروش یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز با مبلغ 54 دلار بسته شده است، اضافه کرد: بودجه سال 98 چندان قابل تحلیل، تدوین نشده است چراکه در شرایط طبیعی قرار نداریم و تحریم‌ها جنگ اقتصادی به راه انداخته‌اند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به‌یقین برای تامین کالاهای اساسی، پرداخت حقوق و مجموعه پاداش بازنشستگان، حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ه)، پرداخت یارانه‌های ماهانه 45 هزار تومان و بسیاری از مسائل دیگر به منابع مالی نیاز داریم این منابع مالی صرفا مالیات و نفت است به همین دلیل سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی از 34 درصد به 20درصد رسیده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: