تعداد بازدید : ۶۷۲
کد خبر : ۱۸۷۸۵۸
دستاوردهای شرکت نفت و گاز گچساران تشریح شد؛
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران گفت: قرار گرفتن تلمبه‌خانه گوره و چندراهه نفت خام صادراتی کشور در حوزه عملیات این شرکت، گچساران را به قلب صادرات نفت خام کشور تبدیل کرده است.

به گزارش بورس نیوز، هوشنگ صیدالی ضمن گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر، شرکت بهرهبرداری نفت و گاز گچساران را دومین تولیدکننده بزرگ نفت خام نفتخیز جنوب برشمرد و افزود: قرار گرفتن تلمبه‌خانه گوره و چندراهه نفت خام صادراتی کشور در حوزه عملیات این شرکت، گچساران را به قلب صادرات نفت خام کشور تبدیل کرده است.

وی تشریح کرد: پیش از انقلاب تولید ما صیانتی نبوده و ما حتی واحدهای تقویت فشار را هم نداشتیم. بعد از انقلاب در شرکت نفت و گاز گچساران ۵۸۳ حلقه چاه حفاری شده و تعداد چاههای ما به ۸۱۳ حلقه چاه رسیده است؛ چهار واحد نمک‌زدایی جمعا با ظرفیت اسمی ۳۳۰ هزار بشکه در روز پس از انقلاب ساخته شده و تعداد واحدهای نمک‌زدایی شرکت گچساران را به هفت واحد رسانده است. دو کارخانه گاز و گاز مایع و یک ایستگاه پیش تراکم، جمعا با ظرفیت اسمی هزار و ۳۷۰ میلیون فوت مکعب گاز در روز پس از انقلاب احداث شده، در صورتی که پیش از آن فقط کارخانه انجیال ۹۰۰ راهاندازی شده بود.

صیدالی ادامه داد: ۱۴ ایستگاه تقویت فشار و تزریق گاز جمعا با ظرفیت اسمی هزار و ۸۵۳ میلیون فوت مکعب گاز در روز، چهار دستگاه تفکیکگر سیار و ۲۶ تفکیکگر سر چاهی هم در سالهای پس از انقلاب اسلامی ساخته شدهاند.

وی اظهار کرد: ما همواره توانستهایم به صددرصد تعهدات و برنامههای خودمان عمل کنیم؛ استقرار سیستمهای مدیریتی کیفیت، زیست‌محیطی، ایمنی و بهداشت حرفهای، مدیریت کیفیت ویژه صنایع نفت و گاز و تمدید اعتبار آنها در سالهای متوالی در شرکت نفت گچساران محقق شده است. به‌طور کلی ۱۳۸ مورد پروژه سرمایهای با برآورد کل حدود ۹ هزار میلیارد تومان پس از انقلاب در حوزه شرکت نفت و گاز گچساران و از سوی این شرکت و مدیریت نظارت بر طرحهای عمرانی مناطق نفتخیز شرکت ملی نفت انجام شده است.

صیدالی با تشریح پروژههای انجام شده در حوزه مسئولیتهای اجتماعی و توسعه و عمران مناطق محروم از محل اعتبارات نفت، اظهار کرد: کمک به احداث یا تعمیر و نگهداری ۲۵ آموزشگاه با اعتباری معادل ۷ هزار و ۱۰۰ میلیون ریال، احداث بیش از ۲۰ واحد آموزشی و واگذاری آنها به آموزش و پرورش، کمک به احداث استخرهای سرپوشیده و روباز، چند سالن ورزشی، زمین چمن فوتبال و هاکی با اعتباری بالغ بر ۱۶ هزار میلیون ریال، احداث ۲۹ سالن ورزشی و چمن مصنوعی در سطح شهرستان گچساران، احداث زیرگذر شهری دوگنبدان، کمک به احداث جادهها و معابر، اصلاح شبکه آب‌رسانی، احداث مسکن محرومان، احداث اورژانس و ... (جمعا ۹ پروژه) با اعتبار بالغ بر ۱۱ هزار و ۵۵۰ میلیون ریال، کمک به احداث مجتمع فرهنگی هنری، کمک به خرید ساختمان کانون فرهنگی بانوان، کمک به تکمیل مسجد صاحب‌الزمان(ع)، ‌کمک به تکمیل حوزه علمیه امام‌جعفر صادق (ع) در گچساران‌ در جمع با اعتباری بالغ بر ۴ ‌هزار و ۲۰۰ میلیون ریال، کمک به احداث شهربازی، پارک ۲۰ هکتاری، پارک نفت، احداث درمانگاه در شهرک نفت، احداث سالن ورزشی و زمین چمن فوتبال در کوی کارکنان دولت جمعا با اعتباری بالغ بر ۵۴ هزار و ۱۰۰ میلیون ریال و کمک به آسفالت و احداث جادههای روستایی و تامین آب شرب (مجموع ۱۷ پروژه) با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۸۵۰ میلیون ریال از جمله پروژههایی است که در شهرستان گچساران انجام شده است.

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز گچساران با تاکید بر مسئله حفاظت از محیط زیست گفت: امروز ما نفتسوزی نداریم و برای به نزدیک صفر رساندن گازهای ارسالی به مشعل، بخشی از گازها را با توان مهندسان شرکت مجدد به سیستم برمیگردانیم و برای بخش دیگر پروژه تعریف و به بخش خصوصی واگذار میشود.

صیدالی با اشاره به دقت شرکت گچساران در استفاده بهینه از منابع آب و برق گفت: تابستان امسال یکی از بهترین تابستانهای ما از لحاظ میزان آب مخازن بود، زیرا گروه ویژهای برای رصد نشتی آب شبکه گذاشتیم و دقت ویژهای در صرفه‎‌جویی در مصرف آب داشتیم، با کاهش مصرف آب، تلمبه خانههای ما به جای پنج پمپ با دو پمپ کار میکردند و مصرف برق ما کاهش یافت.

این مقام مسئول ایجاد فرصتهای شغلی فراوان برای اشتغال در پروژههای پیمانکاری و نیز فراهم آمدن زمینه توسعه و پیشرفت شغلی صنعتگران و کسبه و رونق اقتصادی عمومی در شهرستان گچساران را از نتایج فعالیتهای صنعت نفت در این شهرستان دانست.

صیدالی افزود: شرکت بهرهبرداری نفت و گاز گچساران دارای ۱۶ مخزن در مدار است که عمده تولید نفت از مخازن گچساران، بیبی حکیمه و رگ سفید ۲ است. مخازن بینک، گلخاری، نرگسی، چلینگر، پازنان ۲، منصورآباد، سیاهمکان، گرنگان، سولابدر، ‌ چهاربیشه، رودک، کیلورکریم و خویز نیز به ترتیب چهارمین تا شانزدهمین مخازن در مدار این شرکت محسوب میشوند.

مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران با اشاره به نقش مهم همت و همکاری خانواده صنعت نفت در روزهای انقلاب گفت: با بستن شیرهای نفت رژیم پهلوی ضربه بزرگی خورد با خروج نیروهای خارجی از صنعت نفت، تلاشگران صنعت نفت امور فنی را به دست گرفتند و حتی در زمان جنگ نیز نگذاشتند لحظهای تولید نفت متوقف شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.