تعداد بازدید : ۶۴۶
کد خبر : ۱۸۷۹۳۳
کارشناس انرژی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت:باتوجه به افزایش قیمت جهانی نفت و دوره تسویه از 60 روز به 90 روز شاید خریداران از چهارمین عرضه این محصول در بورس انرژی استقبال کنند.

به گزارش بورس نیوز، براساس اطلاعیه ای که روز گذشته توسط شرکت بورس انرژی منتشر شد تا دقایقی دیگر طلای سیاه برای چهارمین بار میهمان این بازار خواهد بود اما با توجه به عدم استقبال خریداران از نفت خام در عرضه پیشین به بهانه بالا بودن قیمت تعیین دوباره نرخ 54 دلار با حجم 1 میلیون بشکه در روز برای عرضه این محصول در بورس انرژی کمی عجیب به نظر می رسد.

در این خصوص رضا پدیدار عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران به بورس نیوز گفت: میزان استقبال از عرضه این محصول امکان پذیر نیست زیرا کارگزاری های مجاز به فعالیت در بورس باید از چند روز قبل سازوکار مالی و مشتریان خودرا در بورس نفت تثبیت کنند.

وی با بیان اینکه در دوره پیشین خریداران از عرضه این محصول در بورس انرژی استقبالی نکردند، ادامه داد: در دوره قبل باتوجه به قیمت پایه در نظرگرفته شده توسط شرکت ملی نفت هیچ خریداری از طلای سیاه استقبال نکرد.

پدیدار خاطرنشان کرد: کارگزاری هایی که مجاز به خرید و شرکت در مناقصه هستند در جهت حفظ جنبه رقابتی بازار تا پایان معامله هیچ آماری را اعلام نمی کنند.

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه قیمت و شرایط تسویه در این دوره از عرضه نیز همانند دوره پیشین است، افزود: اما باتوجه به افزایش قیمت جهانی نفت و دوره تسویه از 60 روز به 90 روز شاید خریداران از این عرضه استقبال کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.