تعداد بازدید : ۶۳۵
کد خبر : ۱۸۸۰۰۸
در بورس تهران صورت گرفت؛
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
شاخص کل بورس تهران با رشد ۳۵۰ واحدی، در حالی به کار خود پایان داد که شاخص هم وزن در مسیر نزولی قدم برداشت.

سیر نزولی شاخص هم وزن بورس تهران

به گزارش بورس نیوز، شاخص کل بورس تهران با رشد ۳۵۰ واحدی، در حالی به کار خود پایان داد که شاخص هم وزن در مسیر نزولی قدم برداشت. به این ترتیب نماگر اصلی بورس تهران به میانه کانال ۱۵۸ هزار واحد رسید و شاخص هم وزن با افت ۹واحدی در کانال ۲۹ هزار واحد باقی ماند.

در معاملات روز سه شنبه ارزش معاملات به رقم ۴۷۱ میلیارد تومان رسید و نسبت به روز کار قبل افت ۱۶ درصدی داشت. همچنین حجم معاملات یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون سهم ثبت شد، این مولفه نیز نسبت به روز گذشته افت ۳۰ درصدی به همراه داشت.

امروز نگاه سهامداران تحت تاثیر روند بازارهای جهانی، حول محور گروه‌های فلزی-معدنی بود. بازارهای بین المللی در حالی آغاز به کار کردند، که فلزات مهم قیمت‌های جدیدی را تجربه کردند. این مهم باعث شد تا نگرانی‌ها برای رکود جهانی تا حدی کم رنگ شود. در بازار لندن، مس توانست از مرز ۲هزار و ۶۰۰ دلار فاصله بگیرد. فلز روی هم اکنون در سقف ۶ ماهه قرار گرفته است و به ازای هر تن ۲هزار و ۷۸۸ دلار معامله می شود. محصولات فولادی نیز که در هفته‌های اخیر همواره در رنج منفی معامله می شدند، امروز رشد ۵ درصدی به جای گذاشتند. خوشبینی به خاتمه جنگ تجاری میان آمریکا و چین و خوشبینی به ثبات اقتصاد جهانی باعث شد تا بازارها با رشد تقاضا فعالیت خود را آغاز کنند.

بورس تهران نیز امروز با اهرم «فملی» در مسیر رشد قرار گرفت. بعد از ملی مس ایران، «فولاد» و «بفجر» بیشترین تاثیر را بر مسیر صعودی بازار گذاشتند. در مقابل شرکت‌های داروسازی دکتر عبیدی، معدنی و صنعتی چادرملو مانع از رشد بیشتر شاخص کل شدند.

در روندی متفاوت بورس تهران امروز شاهد عرضه در نمادهای بانکی و خودرویی بود. این موضوع باعث شد تا فلزات اساسی برترین گروه بازار شناخته شوند و ارزش معاملات حدود ۱۰۰ میلیارد تومانی را به ثبت برسانند. بانک‌ها در روز سه شنبه به رده دوم سقوط کردند، این گروه نیز امروز ارزش معاملات ۶۰ میلیارد تومانی به همراه داشت.

امروز تغییر مالکیت با چرخش به سوی حقیقی‌ها همراه شد. خالص تغییر مالکیت بورس تهران در رقم ۱۱میلیارد تومان قرارگرفت که حاصل دست به دست شدن سهام از سوی معامله‌گران حقیقی به حقوقی بود. امروز بزرگان بازار حمابت خود از صنعت بانکی‌ها آغاز کردند و در ادامه بیشترین جمع‌آوری صفوف را از نمادهای صنعت محصولات شیمیایی داشتند. در میان نمادهای بورسی بیشترین حمایت از بانک تحارت صورت گرفت.

کوچکترهای بورسی نیز امروز به سراغ نمادهای بزرگ رفتند و در صنایع معدنی و فلزات اساسی بیشترین تقاضا را داشتند. حقیقی‌ها همچنین امروز در بیشترین صفوف تقاضا را در نمادهای «فملی» و «های وب» داشتند.

امروز در میان صنایع بورسی ذغال سنگی‌ها بیشترین رشد قیمتی را داشتند و شاخص این گروه رشد ۵ درصدی به جای گذاشت. بر همین اساس انتشار و چاپ و تامین آب، برق و گاز در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

بیشترین تقاضا امروز برای نماد «های وب» و به حجم ۲۶ میلیون و ۵۴۰ میلیون سهم ثبت شد. در آن سمت بیشترین عرضه نیز در نماد «حفارس» به حجم ۲ میلیون و ۸۲۶ میلیون سهم ثبت شد. بیشترین رشد قیمتی نیز مربوط به نماد «خراسان» بود و بیشترین افت قیمتی به «چکارن» رسید.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: