تعداد بازدید : ۸۱۱
کد خبر : ۱۸۸۰۴۴
رقابت عجیب شرکت‌ها در زیان‌سازی؛
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
بازار بورسی که در سکوت سازمان، بر محور شرکت‌های زیان‌آور و ورشکسته می‌چرخد.

رقابت عجیب شرکت‌ها در زیان‌سازی : مخفی شدن مدیران نالایق پشت ضعف نظارت و مصوبه‌های غیرکارشناسیبازار بورسی که در سکوت سازمان، بر محور شرکت‌های زیان‌آور و ورشکسته می‌چرخد**کدال**

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شاید این روزها مهمترین اخباری که در میان فعالین بازار سرمایه نقل قول می‌شود، احتمال تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت‌های زیان‌آور و ورشکسته‌ای است که سالیان سال به دلیل ضعف مدیریت و نالایقی مدیران خود، حجم بالایی از بدهی و زیان را به ارمغان آورده‌اند.

مدیران شرکت پتروشیمی آبادان با چنان اشتیاقی این روزها مشغول انتشار چند باره گزارش‌های بی توجیه طرح توجیهی افزایش سرمایه خود هستند که فراموش کرده‌اند که با این تجدید ارزیابی‌ها نمی‌توان بدهی سنگین این شرکت به شرکت‌های تهیه کننده مواد اولیه، سهامداران و ...، تسویه کرد.

رقابت عجیب شرکت‌ها در زیان‌سازی : مخفی شدن مدیران نالایق پشت ضعف نظارت و مصوبه‌های غیرکارشناسیبازار بورسی که در سکوت سازمان، بر محور شرکت‌های زیان‌آور و ورشکسته می‌چرخد**کدال**

پس از آنکه با انتشار گزارش افزایش سرمایه مدیران شرکت پتروشیمی آبادان در تاریخ 12/08/1397 به دلیل نداشتن اسناد مالکیت زمین‌های مورد تجدید ارزیابی، نتوانستند موفق به اخذ مجوز از سازمان بورس شوند، در جدیدترین گزارش خود به طرز عجیبی اینبار با تجدید ارزیابی مجدد زمین‌های دارای سند خود و البته تجهیزاتی که دیگر قابلیت حتی تولید محصول هم ندارند، همان میزان افزایش سرمایه را روانه سامانه کدال کردند.

مهندسی صورت‌های مالی و گزارشات کارشناسان رسمی دادگستری در سال‌های اخیر به دلیل ضعف‌های نظارتی در سازمان‌های نظارتی به یکی از رشته‌های پر طرفدار فضای اقتصادی تبدیل شده است. تقریبا می‌توان گفت در بخش عمده ای از تخلفات مالی چه در شرکت‌های بورسی نظیر «‌های وب»، «پتروشیمی آبادان»، «سایپا» و ...، همیشه پای کارشناسان رسمی دادگستری در میان است.

حال باید دید در چنین شرایطی آیا شاهد مخالفتی از سوی سازمان بورس با این اقدامات عجیب شرکت‌های زیانده و بانک‌های ورشکسته خواهیم بود و یا این سازمان همانند گزارشات قبلی شرکت‌ها، نظارت خود را فدای سهم سازمان از کارمزد معاملات این شرکت‌ها خواهد کرد.

لازم به یادآوری به مدیران شرکت پتروشیمی آبادان است که اگر تجهیزات این شرکت ارزشی داشتند در گزارشات توجیهی افزایش سرمایه پیشین این شرکت، کاهش شدید درآمدهای عملیاتی، تولید زیر ظرفیت، خرید محصولات میانی و شناسایی زیان‌های سنگین بر گردن تجهیزات فرسوده این شرکت انداخته نمی‌شد.

نگاهی به مقایسه میزان حقوق و دستمزد و مواد اولیه مصرفی دلایل اصلی این میزان زیان انباشته را مدیران این قبیل شرکت‌ها بهتر نشان می‌دهد و چه بسا با رعایت چنین اقداماتی دیگر نیازی به افزایش چشمگیر زیان برای توجیه‌دار نمودن افزایش سرمایه‌های بی‌فایده نخواهد بود.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.