تعداد بازدید : ۶۷۹
کد خبر : ۱۸۸۰۴۸
تا شب عید صورت می‌گیرد؛
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
در دیدار دادستانی کل کشور با نماینده مالباختگان، قول مساعد داده شد تا اموالی که تاکنون از متهم پرونده توقیف شده، تا شب عید به نسبت طلب شکات، مسترد و پرداخت شود.
به گزارش بورس نیوز، رسول کوهپایه‌زاده گفت: پس از انجام این تجمع، از سوی معاون دادستان کل کشور در امور نظارت بر دادسراها، نمایندگان موکلان و مالباختگان به حضور پذیرفته شدند که بر اساس اظهارات موکلان، جلسه بسیار خوبی بود.

این وکیل دادگستری ادامه داد: بر اساس آنچه نمایندگان مالباختگان و موکلان اظهار کردند، در این جلسه اتفاقات خوبی افتاده که قرار است پیگیری شود. در این جلسه، نماینده مالباختگان درخواست داشتند در مرحله دادسرا و قبل از صدور رأی قطعی، همین اموالی که از متهم توقیف شده، به نسبت طلب شکات مسترد و پرداخت شود زیرا متاسفانه بخش زیادی از مالباختگان وضع مالی اسفناکی دارند.

کوهپایه‌زاده توضیح داد: پیرو درخواست مالباختگان، قول مساعد داده شده است که اگر امکان داشته باشد تا شب عید این وجوه بر اساس نسبت طلب شکات، مسترد شود و به آنها پرداخت شود.

وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن افزود: مساله بعدی این است که متهم ردیف دوم پرونده که همسر متهم ردیف اول و رئیس هیات مدیره سکه ثامن بوده با قرار سه میلیاردتومانی آزاد شده است. پیشتر هم به سبک بودن این قرار اعتراض کردیم. در این جلسه، قرار شد دستور و تذکر لازم در راستای برخورد قانونی و دقت قضایی در این خصوص انجام بگیرد.

کوهپایه‌زاده گفت: با توجه به اینکه حجم پرونده زیاد است و بازپرس هم همه شکات را احضار کرده تا اظهاراتشان را اخذ کند، قرار شد دو دادیار در معیت بازپرس کمک کنند تا کار با سرعت بیشتری پیش برود.

وی توضیح داد: نهایتاً معاون نظارت بر امور دادسراهای دادستانی کل کشور، به صورت تلفنی با سرپرست دادسرای مربوطه صحبت و موارد را منتقل کرد و قرار شد طی یک نامه رسمی این موارد به مرجع رسیدگی کننده ارسال شود.

وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن درباره میزان اموالی که تاکنون از متهم ردیف اول پرونده شناسایی و توقیف شده است گفت: اعداد و ارقام در این خصوص ضد و نقیض است و هنوز رقم دقیق وجوه کشف شده را نمی‌دانیم.

وی با بیان اینکه گفته می شود تا کنون 100 میلیارد تومان از اموال و وجوه متهم شناسایی و توقیف شده و رقم بدهی متهم نیز جمعاً حدود 500 میلیارد تومان است افزود: با توجه به اینکه پلیس فتا شاید از لوازم و امکانات لازم برای بررسی منشأ پول‌ها و تبادلات مالی و بانکی برخوردار نباشد تقاضا کردیم معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات در این بحث وارد شود و موضوع را بررسی کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: