تعداد بازدید : ۱۳۲۹
کد خبر : ۱۸۸۰۵۴
رشد 412 درصدی سود «وصنا» در سال 1397؛
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
سود فروش سهام شرکت‌ها با توجه به پیش‌بینی ثبات نسبی در شاخص‌های بازار سرمایه، برای سال 1398 به میزان بسیار کمتری نسبت به سال جاری، برآورد می‌گردد.

رشد 412 درصدی سود «وصنا» در سال 1397افزایش سود فروش سهام، عامل تحول سودآوری مجموعه ***کدال***

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری گروه صنایع بهشهر در سال مالی منتهی به پایان آذر ماه سال 1397، مبلغ 888 میلیارد ریال سود خالص و معادل 493 ریال به ازای هر سهم، محقق ساخته که نسبت به سال قبل از آن، افزایش چشمگیر 412 درصدی را نشان می‌دهد.

عامل اصلی رشد سودآوری این شرکت در سال 97، رشد قابل ملاحظه سود ناشی از بخشی از سرمایه‌گذاری‌های این شرکت بوده و سود فروش محقق شده در این سال ، مبلغ 701 میلیارد ریال بوده است که نسبت به سال قبل، بیش از 1000 هزار درصد رشد داشته است.

ترکیب درآمدهای عملیاتی شرکت شامل 172 میلیارد ریال سود سهام دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر با 22 درصد رشد نسبت به سال قبل، سود‌های ناشی از سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت به مبلغ 87 میلیارد ریال با 23 درصد رشد نسبت به سال 96 و 701 میلیارد ریال سود فروش سهام با بیش از 1.000 درصد رشد نسبت به سال‌گذشته، است.

رشد 412 درصدی سود «وصنا» در سال 1397افزایش سود فروش سهام، عامل تحول سودآوری مجموعه ***کدال***

در خصوص سود کسب شده، ذکر این نکته ضروری است که بر اساس اساسنامه بسیاری از شرکت‌های سرمایه‌گذاری، سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها عمدتا در جهت خرید سرمایه‌گذاری‌های جدید صرف می‌گردد و به طور معمول، این سود در مجامع عمومی عادی سالیانه شرکت‌ها تقسیم نمی‌گردد. همچنین، سود فروش سهام شرکت‌ها با توجه به پیش‌بینی ثبات نسبی در شاخص‌های بازار سرمایه، برای سال 1398 به میزان بسیار کمتری نسبت به سال جاری، برآورد می‌گردد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.