تعداد بازدید : ۸۵۴
کد خبر : ۱۸۸۱۲۷
کارشناس بازارسرمایه مطرح کرد:
۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
کارشناس بازار سرمایه گفت: تاکنون صندوق تثبیت در زمینه حمایت از بازار سرمایه موفق نبوده بنابراین باید سازکار و ساختارهای این صندوق در جهت حمایت از بورس تغییر یابد.

صندوق تثبیت نیازمند سازوکار و ساختاری جدید

به گزارش بورسنیوز، در چندماه اخیر شاخص بازار سرمایه نوسانات زیادی را تجربه کرده که به گفته برخی از کارشناسان کمبود نقدینگی در اقتصادکشور مهم ترین عامل برای ایجاد این وضعیت در بورس محسوب می شود اما چندی پیش وزیر اقتصاد از تزریق مبلغ قابل توجهی به صندوق تثبیت در راستای حمایت از بازار سرمایه خبر داد.

در این خصوص مهدی افضلیان کارشناس بازار سرمایه به بورس‌نیوز گفت: تاکنون اقدامات اجرایی لازم برای راه‌اندازی صندوق تثبیت انجام شده و منابع مالی نیز در اختیار این صندوق قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه باید از منابع این صندوق در زمان‌هایی که بازار ریزش‌های سنگین را تجربه می‌کند، بهره برد، ادامه داد: سازوکارهای تعیین شده به گونه‌ای نیست که این صندوق بتواند در زمان‌های اضطراری نقش خود را به خوبی در بازار ایفا کند که این مشکل نیز به دلایل مختلفی از جمله کمبود نقدینگی و پیش‌بینی استفاده از منابع صندوق در شرایط دشوار‌تر ایجاد شده است.

افضلیان با بیان اینکه تاکنون صندوق تثبیت در زمینه حمایت از بازار موفق نبوده است، افزود: باید سازوکارها و ساختارهای لازم در صندوق تثبیت برای حمایت از بازار سرمایه ایجاد شود.

کارشناس بازارسرمایه درخصوص کاستی‌های حمایتی از سهم‌هایی که ارزش بازار و سرمایه فراوانی را در خود جای داده‌اند اشاره داشت و  گفت: منابع مالی تعیین شده برای این صندوق به اندازه‌ای باشد که چند روز مداوم یا در شرایط بحرانی موجبات حمایت از بازار‌سرمایه را فراهم کند.

افضلیان با انتقاد از اینکه در شرایط ریزش بازار سرمایه‌گذاران مجبور به فروش سهام خود می‌شوند، تصریح کرد: در راستای حمایت از بازار و به تبع ورود منابع مالی این صندوق به بورس، مانعی در مقابل فشار فروش سهام در بورس ایجاد شده که در مرحله بعدی سرمایه‌گذاران نیز اقدمات لازم برای حمایت مالی از این صندوق را انجام می دهند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.