تعداد بازدید : ۵۷۲
کد خبر : ۱۸۸۵۰۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: استفاده از ظرفیت انرژی‌های نو نیاز به مشوق‌های سرمایه‌گذاری، ارائه تسهیلات بانکی با کارمزد اندک و تامین زیرساخت‌های لازم دارد.

تامین زیرساخت لازم برای استفاده از انرژی های نو

به گزارش بورس نیوز، علیرضا سلیمی با اشاره به وضعیت توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، گفت: نیروگاه‌های خورشیدی و بادی باوجود داشتن متقاضی ازسوی مردم و بخش خصوصی در حوزه انتخابیه اینجانب احداث نشده و مسئولان همکاری لازم را ندارند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در خانه ملت با اعتقاد به اینکه اصلی‌ترین مشکل در ایران خودتحریمی ازسوی مسئولان است، افزود: بوروکراسی شدید اداری، عدم حمایت از سرمایه‌گذار و تولیدکننده و بخش خصوصی ازجمله موارد این خودتحریمی به شمار می‌آیند.

وی با بیان اینکه در محلات و دلیجان با وجود آفتاب‌گیر بودن حتی یک مگاوایت برق از طریق انرژی‌های خورشیدی و بادی تولید نمی‌شود، ادامه داد: قرار بود کارخانه تولید پنل‌های خورشیدی در این شهرها احداث شود اما همکاری لازم ازسوی مسئولان استانی و شهری با بخش خصوصی نشد.

سلیمی درباره راهکارهای افزایش استفاده از انرژی‌های نو، گفت: استفاده از ظرفیت انرژی‌های نو نیاز به مشوق‌های سرمایه‌گذاری، ارائه تسهیلات بانکی با کارمزد اندک و تامین زیرساخت‌های لازم دارد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با اشاره به اینکه اکنون کمتر از 2درصد برق کشور از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر بادی و خورشیدی تامین می‌شود، اضافه کرد: دسترسی آسان و نامحدود، رایگان بودن، قابلیت تجدیدپذیری و عدم آلودگی زیست محیطی از مهم‌ترین مزیت‌های انرژی‌های پاک به شمار می‌آیند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری اینکه حداقل ۳۰ کشور جهان در حال استفاده از انرژی تجدیدپذیر هستند که بیش از ۲۰درصد از انرژی مصرفی را تامین می‌کند، اظهار کرد: تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین در کنار قیمت‌های بالای نفت باعث شده است که قوانین، انگیزه‌ها و سرمایه‌گذاریهای کشورها بر روی انرژی تجدیدپذیر بیشتر شود، هزینه‌ها، قوانین و سیاست‌های جدید نیز به رشد این صنعت کمک کرده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: