تعداد بازدید : ۴۷۸
کد خبر : ۱۸۸۵۰۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: استفاده از ظرفیت انرژی‌های نو نیاز به مشوق‌های سرمایه‌گذاری، ارائه تسهیلات بانکی با کارمزد اندک و تامین زیرساخت‌های لازم دارد.

تامین زیرساخت لازم برای استفاده از انرژی های نو

به گزارش بورس نیوز، علیرضا سلیمی با اشاره به وضعیت توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، گفت: نیروگاه‌های خورشیدی و بادی باوجود داشتن متقاضی ازسوی مردم و بخش خصوصی در حوزه انتخابیه اینجانب احداث نشده و مسئولان همکاری لازم را ندارند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در خانه ملت با اعتقاد به اینکه اصلی‌ترین مشکل در ایران خودتحریمی ازسوی مسئولان است، افزود: بوروکراسی شدید اداری، عدم حمایت از سرمایه‌گذار و تولیدکننده و بخش خصوصی ازجمله موارد این خودتحریمی به شمار می‌آیند.

وی با بیان اینکه در محلات و دلیجان با وجود آفتاب‌گیر بودن حتی یک مگاوایت برق از طریق انرژی‌های خورشیدی و بادی تولید نمی‌شود، ادامه داد: قرار بود کارخانه تولید پنل‌های خورشیدی در این شهرها احداث شود اما همکاری لازم ازسوی مسئولان استانی و شهری با بخش خصوصی نشد.

سلیمی درباره راهکارهای افزایش استفاده از انرژی‌های نو، گفت: استفاده از ظرفیت انرژی‌های نو نیاز به مشوق‌های سرمایه‌گذاری، ارائه تسهیلات بانکی با کارمزد اندک و تامین زیرساخت‌های لازم دارد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با اشاره به اینکه اکنون کمتر از 2درصد برق کشور از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر بادی و خورشیدی تامین می‌شود، اضافه کرد: دسترسی آسان و نامحدود، رایگان بودن، قابلیت تجدیدپذیری و عدم آلودگی زیست محیطی از مهم‌ترین مزیت‌های انرژی‌های پاک به شمار می‌آیند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری اینکه حداقل ۳۰ کشور جهان در حال استفاده از انرژی تجدیدپذیر هستند که بیش از ۲۰درصد از انرژی مصرفی را تامین می‌کند، اظهار کرد: تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین در کنار قیمت‌های بالای نفت باعث شده است که قوانین، انگیزه‌ها و سرمایه‌گذاریهای کشورها بر روی انرژی تجدیدپذیر بیشتر شود، هزینه‌ها، قوانین و سیاست‌های جدید نیز به رشد این صنعت کمک کرده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: