تعداد بازدید : ۶۹۰
کد خبر : ۱۸۸۶۰۷
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس مطرح کرد:
۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در صورتی که طرح ساماندهی بازار خودرو در زمان مناسب مورد بررسی قرار می‌گرفت می‌توانست تا حدود زیادی از افزایش قیمت خودرو جلوگیری کند.

پیش‌بینی افزایش قیمت خودرو با مدیریت موجود

به گزارش بورس نیوز، بهرام پارسایی با انتقاد از گرانی خودروهای در روزهای اخیر، گفت: اگرچه به زعم مسئولان وزارت صمت، فروش خودرو 5 درصد زیر قیمت بازار، باعث کاهش تنش موجود در بازار و ارزانی چهارچرخ‌ها می‌شود اما در روزهای اخیر شاهد جهش قیمت در حوزه خودرو هستیم؛ در صورت ادامه این روند سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت با بیان اینکه پیش‌بینی افزایش قیمت خودرو با مدیریت موجود موضوع دور از انتظاری نبود، افزود: در صورتی که طرح ساماندهی بازار خودرو در زمان مناسب مورد بررسی قرار می‌گرفت می‌توانست تا حدود زیادی از افزایش قیمت خودرو جلوگیری کند.

وی اظهار کرد: در جریان بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو در صحن علنی، بنده میزان بدهی خودروسازان را80 هزار میلیارد تومان اعلام کردم، در حالی که هیچ از یک از مسئولان شرکت‌های خودروسازی این اعداد و آمار را تکذیب یا تایید نکردند؛ در صورتی که این ادعا غلط بود خودروسازان باید از مطرح شدن این آمار معترض می‌شدند و ادعای تشویش اذهان عمومی می‌کردند از سوی دیگر اگر 80 هزار میلیارد ضرر درست است مسئولان امر باید توضیحات لازم را درباره چرایی ایجاد این زیان ارائه دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه دولت و مجلس می‌توانند عملکرد بهتری در ساماندهی مشکلات خودروسازی داشته باشند، ادامه داد: زیان 80 هزار میلیارد تومانی خودروسازی رقمی چند برابر ضرر موسسات مالی است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: گرانی برخی کالاها بر قیمت سایر کالاها نیز اثرگذار است به طور مثال در صورت گرانی خودرو سایر کالاها نیز افزایش قیمت پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه خودروسازان تاکنون یک میلیون خودرو پیش‌فروش کرده‌اند، یادآور شد: خودروسازان با شرایط تولید موجود نمی‌توانند به هیچ یک از تعهد خود عمل کنند حتی برخی خودروها که باید در شهریور ماه تحویل داده می‌شد تاکنون به خریداران تحویل داده نشده است؛ خودروسازان به دنبال افزایش قیمت خودروهای پیش‌فروش شده بودند اما با ایستادگی کمیسیون اصل 90 ناچار شدند خودروهایی که موعد تحویل آنها تا پایان دی ماه است با قیمت قبلی به خریداران تحویل دهند؛ این شرکت‌ها ادعا کردند ورود کمیسیون اصل 90 به موضوع و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها باعث زیان 4 هزار میلیارد تومانی آنها شده است در حالی که ما از ضرر مردم جلوگیری کردیم.

وی با بیان اینکه پراید 48 میلیونی در ذهن نمی‌گنجد، گفت: در حال حاضر شرکت‌های خودروسازی بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان پیش‌فروش کرده‌اند که سرمایه هنگفت و کلانی است و باید مشخص شود در چه محلی هزینه شده است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه خودروسازی به باتلاقی تبدیل شده است که هر روز وضعیتش بدتر می‌شود، تاکید کرد: اگرچه در حال حاضر برای نجات از وضعیت و مشکلات خودروسازی، کلاه به کلاه می‌کنیم اما این وضعیت تا کجا ادامه پیدا می‌کند سیاست حاکم بر خودروسازی درازمدت نیست و در صورتی که تدابیر لازم برای رفع مشکلات اتخاذ نشود خودروسازی نیز به موسسات مالی جدید تبدیل می‌شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: