تعداد بازدید : ۱۰۶۴
کد خبر : ۱۸۸۷۷۰
کاهش قیمت دلار در تابلوی صرافی ملی؛
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
صبح امروز تابلوی صرافی بانک ملی عدد 12 هزار و چهارصد تومان را برای خرید هر دلار نشان می داد که خبر از کاهش قیمت ارز در پی تصمیم جدید گروه ویژه اقدام ‏مالی می دهد.‏

افت قیمت دلار در پی مهلت مجدد ‏FATF / فشاری بر صرافی‌ها وارد نشده است

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، صبح امروز صرافی بانک ملی با اعلام قیمت جدید خرید و فروش دلار نمودار افزایش قیمت ارز را نزولی کرد.

بر اساس این گزارش قیمت خرید و فروش دلار توسط صرافی بانک ملی، 12400 و 12500 تومان اعلام شده است. کارشناسان عقیده دارند بخشی از این تغییر قیمت دستوری بوده و به شرایط بازار ربطی ندارد.

این در حالی است که در بازار سرمایه اما؛ واکنش ها به این تغییر قیمت به سرعت خود را نشان داد و سهم بخشی از بازار که بر پایه ارز و دلار خرید و فروش انجام می دهند به این تغییر واکنش نشان داد.

نیکجو عضو سابق کانون صرافان ایران و فعال این بخش در گفت‌وگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن تکذیب دستوری بودن این تغییر قیمت دلار گفت: به نظر بنده تمدید مهلت FATF به ایران یکی از دلایل مهم تغییر قیمت ارز در اولین روز کاری هفته بود.

وی با اعلام اینکه بانک مرکزی نیز از افزایش قیمت دلار در بازار راضی نبوده است اظهار داشت: به شخصه عقیده دارم این نوسان قیمت تنها واکنشی طبیعی به عقب افتادن واکنش گروه ویژه اقدام مالی بوده و ممکن است در آینده نیز تکرار شود اما تاکید می کنم که هیچ فشار و دستوری برای کاهش ظاهری این قیمت ها در تابلوی صرافی ها وجود نداشته و تنها تصمیم خود بازار بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: