تعداد بازدید : ۵۴۲
کد خبر : ۱۸۸۸۳۸
با همکاری شرکت تامین سرمایه بانک مسکن و بانک مسکنانجام شد؛
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
شرکت تامین سرمایه بانک مسکن به همراه مجموعه بانک مسکن تاکنون چهار پروژه مسکونی را در نقاط مختلف کشور از روش استفاده از صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان تامین مالی کرده است.

تامین مالی چهارپروژه مسکونی در نقاط مختلف کشور

به گزارش بورس نیوز، سید محسن فاضلیان اظهار کرد: شرکت تامین سرمایه بانک مسکن به همراه مجموعه بانک مسکن تاکنون چهار پروژه مسکونی را در نقاط مختلف کشور از روش استفاده از صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان تامین مالی کرده است.

وی با بیان اینکه اولین صندوق با نام نسیم در منطقه ۲۲ تهران مربوط به یک پروژه ۸۰ واحدی بوده است که در شهریور ماه ۱۳۹۳ پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری آن در تابلوی ابزارهای نوین فرابورس به مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال انجام شد، گفت: قیمت پذیره‌نویسی هر واحد سرمایه‌گذاری 10 هزار ریال بوده است. همچنین هزینه ساخت این پروژه با زیربنای کل ۱۵ هزار متر مربع حدود ۲۳۰ میلیارد ریال بوده است.

فاضلیان توضیح داد: عملیات ساخت مجتمع مسکونی نسیم در آذر ماه ۱۳۹۶ به اتمام رسید و خریداران آپارتمان‌های تولید شده توسط صندوق در اسفند ۱۳۹۶ آپارتمان‌های خریداری شده خود را تحویل گرفتند.

وی افزود: با طی کردن تشریفات ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری آذرماه ۱۳۹۷ واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق نسیم با دریافت مبلغ ۱۶.۳۹۲ ریال به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری توسط سرمایه‌گذاران؛ واحدهای سرمایه‌گذاری متعلق به سرمایه‌گذاران این صندوق ابطال شد.

این کارشناس بازار سرمایه سپس با اشاره به دومین صندوق زمین و ساختمان گفت: این صندوق مربوط به یک پروژه ۱۴۴ واحدی در شهر اراک بوده است که پذیره‌نویسی این صندوق در مهر ماه ۱۳۹۵ انجام شده و مبلغ پذیره‌نویسی آن نیز ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است.

فاضلیان هزینه ساخت این پروژه با زیربنای کل ۲۰ هزار متر مربع را ۱۸۲ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: این صندوق در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ پایان عملیات ساختمانی را تجربه کرد و در تیر ماه نیز آپارتمان‌ها تحویل خریداران شد؛ ضمن اینکه در آذر ماه ۱۳۹۷ واحدهای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران صندوق در قبال دریافت ۱۳.۸۹۵ ریال به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری ابطال شد.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن ادامه داد: سومین صندوق نیز در شهر تبریز با پذیره‌نویسی ۱۰۰ میلیارد ریال طی روزهای پایانی شهریور ماه ۱۳۹۴ برای ساخت ۹۶ واحد مسکونی آغاز به فعالیت کرد. این صندوق مجتمع مسکونی خود را با زیربنای ۲۰ هزار متر مربع و هزینه ساخت ۲۳۴ میلیارد ریال تا کنون در حدود ۹۰درصد ساخته که عمده آپارتمان‌های تولیدی نیز به فروش رسیده است.

به گفته فاضلیان، این صندوق وارد مرحله تسویه شده و تا کنون ۵.۲۰۰ ریال به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران صندوق پرداخت شده است. اما هنوز ابطال اوراق صندوق انجام نشده و تسویه به پایان نرسیده است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: صندوق زمین و ساختمان نگین شهرری در سال ۱۳۹۵ با مبلغ پذیره‌نویسی ۱۰۰ میلیارد ریال برای تولید حدود ۲۴۰ واحد مسکونی در منطقه شهرری تهران آغاز به فعالیت کرده و پروژه متعلق به این صندوق با زیربنای ۳۵ هزار مترمربع در حال ساخت است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: